Büyükşehir’in raketlerinden bir destan daha…

Bursa’ya bir şampiyonluk daha geliyor

Avantaj Bursa Büyükşehir’in; skor 3-2…

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Masa Tenisi Takımı, Avrupa Kupası’nın kulbunu tuttu.

 Büyükşehir’in raketlerinden bir destan daha… Bursa Büyükşehir Belediyespor masa tenisi takımı, Avrupa Kupası’nın kulbunu tuttu, Bursa’ya bir şampiyonluk daha geliyor.

 Bu yıl ligde ve Avrupa’da aldığı sonuçlarla kendinden sıkça bahsettiren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Masa Tenisi takımı ETTU Kupası Finali ilk maçında deplasmanda  karşılaştığı Fransa temsilcisi CP LYSSOIS Lille Metropole takımını iki kez geriye düşmesine rağmen 3-2 mağlup ederek Bursa’da oynanacak finalin rövanşı için büyük avantaj sağladı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor masa tenisi takımı, ETTU Cup’ı 2 kez müzesine taşıyan son şampiyon CP LYSSOIS Lille Metropole takımını deplasmanda 3-2 yenerek Avrupa Şampiyonluğu yolunda büyük avantaj yakaladı. Fransızların büyük ilgi gösterdiği maçın oynandığı salonu tıklım tıklım dolduran taraftarlarının desteği ile karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi takım ilk seti 11-5, 11-8 ve 11-4’lük skorlarla galip tamamladı. İkinci sette Büyükşehir’in yıldız oyuncusu Melek, çekişmeli geçen ve ilk seti kaybettiği mücadelede rakibi Berbie Szocs’u 3-1 yenmeyi başardı. Zorlu geçen 3. sette ise Maria Dolgikh, rakibi Agnes Le Lannic’e 11-2, 12-10 ve 13-11’lik skorlarla 3-0 yenildi. 4. sette Melek, 11-8 mağlup başladığı maçı 11-13, 8-11 ve 7-11’le 3-1 kazanarak Büyükşehir Belediyespor’u Fransız rakibi karşısında 2-2’ye taşıdı. Kazananın belli olacağı son sette Polina Mikhailova kötü ve 11-8 yenik başladığı maçı, ikinci sete 9-2 mağlup oynarken karşılaşmayı lehine çevirmeyi başardı. 9-2 mağlup durumdayken ikinci seti 11-9 kazanan Polina, diğer kalan setleri de 11-7 ve 11-8 kazandı ve Büyükşehir Belediyespor’u zafere taşıdı.

Başkan Altepe tebrik etti

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Masa Tenisi Branşı Sorumlusu Yönetim Kurulu Üyesi Fehim Ferik, karşılaşma sonunda galibiyetin sevincini antrenör Ersin Sunay’a sarılarak kutladılar. Büyükşehir Belediyesporlu raketler gergin ve çekilmeli geçen karşılaşma sonrasında sevinç gözyaşları döktüler. Karşılaşma sonrasında Fransız taraftarlar ise her iki takımı da ayakta alkışladı.  Karşılaşmanın rövanşı 29 Mayıs’ta Bursa’da oynanacak. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, ilk maçta elde ettikleri avantajı koruyarak voleyboldan sonra Türkiye’ye yeni bir ‘Avrupa Şampiyonluğu’ yaşatmak istediklerini söyledi. Karşılaşma sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Satık’ı arayarak oyuncuları tek tek tebrik etti.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin