CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL TUTUKLANDI

“O’nu Öyle Bırakmam” DEMİŞTİ ve BIRAKMADI

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül, “MİT TIR’ları” soruşturması kapsamında tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Sosyal medyada bir çok kişi bu karara tepki gösterdi. Çok sayıda gazeteci, Can Dündar’a destek vermek amacıyla Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne geldi. Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklandığı öğrenildi.

Gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ü tutuklama istemiyle mahkemeye sevkeden savcılık, “Silahlı Terör Örgütü Üyeliği, Siyasal ve Askeri Casusluk, Gizli Kalması Gereken Bilgileri Açığa Çıkarmak” suçlarının işlendiğini iddia ediyor.

CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL’ÜN BULUNDUĞU KATA GİRİŞ YASAĞI

Dündar ve Gül’ü tutuklama istemiyle mahkemeye sevkeden savcılık, “Silahlı Terör Örgütü Üyeliği, Siyasal ve Askeri Casusluk, Gizli Kalması Gereken Bilgileri Açığa Çıkarmak” suçlarının işlediğini iddia ediyor. Dündar ve Gül’e destek için CHP ve HDP’li milletvekilleri ve meslektaşları adliye koridorlarında yalnız bırakmadı.

Ancak bir süre sonra Can Dündar’ın çıkarıldığı 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin bulunduğu kata savcılık kararıyla ‘giriş yasağı’ getirildi.

WIKILEAKS’TEN CAN DÜNDAR MESAJLARI

Dünyaca ünlü sızıntı sitesi Wikileaks de, Gazeteci Can Dündar’ın Suriye’deki militanlara gönderilen silah konvoylarının fotoğraflarını yayınladığı için casuslukla suçlanıp mahkemeye çıkarıldığını duyurdu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin