SARIBAL’DAN ÇELİK’E “TARIM VE HAYVANCILIĞI AYAĞA KALDIRALIM

CHP’Lİ TOPRAK ADAM  SARIBAL’DAN FARUK ÇELİK’E: 
GEL SENİN DE DOĞA SEVGİNİ AÇIĞA ÇIKARALIM
TARIM BAKANI FARUK ÇELİK’E İLK ÇAĞRI TOPRAK ADAM CHP MİLLETVEKİLİ SARIBAL’DAN 

CHP’nin Toprak Adam lakabıyla tanınan Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, 64. Hükümette  Gıda  Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev yapacak  olan Faruk Çelik’e çağrıda bulundu: “Kırmızı etin, mısırın ithaline, GDO’ya, mermer ocaklarından, sanayiye kurban edilmek istenen tarım alanlarına kadar uzanan geniş yelpazedeki tüm sorunları bir bir ele alalım. Söz size ben de yardımcı olacağım.”

CHP’li Orhan Sarıbal, yeni kabinede  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı  olarak yer alan Faruk Çelik’e mesaj gönderdi. ‘Hayvancılığı ve tarımı ayağa kaldıralım’ çağrısında bulunan Sarıbal, “Sayın Bakan, gel senin de doğa sevgini açığa çıkaralım. Sorunları çözmeye Artvin Cerattepe’den başlayalım. Cerattepe’yi kurtardıktan sonra da , mısırın ithalinden GDO’ya, mermer ocaklarından sanayiye kurban edilmek istenen tarım alanlarına kadar uzanan geniş yelpazedeki tüm sorunları bir bir ele alalım. Söz ben de yardım edeceğim. Yurtsever bir doğa aşığı olarak elimden geldiğince size  yardımcı olacağım.Yeter ki   güzel yurdumuzun tarımını hayvancılığını ayağa kaldıralım” dedi.chp-li-saribal-baristan-yana-degil-kaostan-ya-7555123_x_o

BATI ORGANİZEYİ KONUŞALIM’

Faruk Çelik’in  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğu zamana atıfta bulunan CHP’li Sarıbal, “Umarız Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanı olduğu dönemdeki gibi bir bakanlık sergilemez.HES’lerin Artvin’de  su yataklarına verdiği zararlara bir bakalım. Seller neden bu kadar büyüdü? Bunun üstüne konuşalım. Meşhur yeşil yol meselesi var bir de… Faunasını, florasını anlatayım size Anadolu’nun .. Yaşamak yetmez bilmek de gerekir çünkü… Belki duyarlılığınızı da bir nebze artırırız. Zararın neresinden dönseniz kardır. Artvin’den sonra sıra Bursa’ya gelsin. Batı Organize’yi konuşalım. Domatesi tarlada kalan çiftçilerimizle, biber üreticilerimizle, Karacabey karpuz üreticilerimizle diyar diyar gezelim . Buğday üreticisine ne  haldesin’ diye soralım. Var mısın? Gel hadi gidelim.” dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin