CHP BURSA İL KADIN KOLLARINDAN ANLAMLI YARIŞMA

CHP Bursa İl Kadın Kolları, 30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümünde ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan bir kompozisyon yarışması düzenleyerek, gençlerin milli mücadele ruhunu canlı tutmayı hedefliyor.  


CHP Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Vildan Özkula AKP iktidarının 30 Ağustos Zaferi’nin unutturmaya çalıştığını belirterek; “Milli ruhun canlı tutulması ve gençlere 30 Ağustos Zaferini, Cumhuriyetin kuruluşundaki önemini bir kez daha kavratmak ve unutturmamak için bu yarışmayı düzenliyoruz” dedi.

CHP Bursa İl Kadın Kolları, 30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümünde ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan bir kompozisyon yarışması düzenliyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Vildan Özkula 30 Ağustos Zaferi’nin pek çok açıdan büyük önem taşıdığını ifade ederek; “30 Ağustos Zafer bayramı, 1922 yılında 26 Ağustosta başlayıp 30 Ağustosta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan ‘Başkumandanlık Meydan Muharebesi’ ini anmak için kutlanan bayramdır. Emperyalist ve sömürgeci devletlere karşı kazanılan bu önemli zaferle Türkiye Cumhuriyeti tüm dünyaya kendini kanıtlamıştır. Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırılmıştır. İktidarlar bu zaferi ve önemini gittikçe unutturmaya çalışmaktadırlar. Özellikle AKP iktidarı çeşitli gerekçelerle zaferi anmak ve yaşatmaktan uzak durmakta ve unutturmaya çalıştırmaktadır. Mustafa Kemal ve 30 Ağustos Zaferi unutturulamaz. Milli ruhun canlı tutulması ve gençlere 30 Ağustos Zaferini, Cumhuriyetin kuruluşundaki önemini bir kez daha kavratmak ve unutturmamak için bu yarışmayı düzenlemiş bulunuyoruz” dedi. ‘Cumhuriyetimizin kuruluşunda 30 Ağustos Zaferinin önemi’ konu başlığında düzenlenen yarışmaya ortaokul ve lise öğrencileri katılabileceğini belirten Özkula; “Yarışmaya katılmak isteyenler 25 Ağustos Cuma günü saat 17.00’ye kadar Chp Bursa İl Başkanlığı’na bizzat ya da 0224 271 00 66’ya faks çekerek başvuruda bulunabilecekler. Yarışmada ilk 3’e giren evlatlarımıza hediyelerimiz olacak. 1.ye lap top, 2.ye tablet, 3.ye mp3 çalar ödülü olan yarışmamızda, katılımların her birine Nutuk hediye edeceğiz. Ödül törenimiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliğimizde yapılacak. Geleceğimiz olan gençlerimizin, kompozisyon yarışmamıza katılımlarını bekliyor, her birine sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin