CHP BURSA ÖRGÜTÜ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK

CHP Bursa İl Başkanlığı, Mudanya Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği üyelerini kahvaltıda ağırladı. Etkinlikte konuşan CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir; “Bizim için sizlerden daha değerli, sizlerden daha önemli kimse yok” dedi.

CHP Bursa İl Başkanlığı, Mudanya Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği üyelerini kahvaltıda ağırladı. Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıya İl Başkanı Şadi Özdemir, CHP Bursa Milletvekilleri Lale Karabıyık, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın yanı sıra çok sayıda üye katıldı. Mudanya Yıldıztepe’de gerçekleştirilen kahvaltıda konuşan CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir; “Bu kahvaltıda sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.  Bizim için sizlerden daha değerli, sizlerden daha önemli kimse yok. O yüzden Cumhuriyet Halk Pastisi olarak, İktidar olursak gazilerin ve şehit yakınlarının milletvekillerine tanınan tüm haklardan aynı oranda yararlanması konusunda vaadimiz vardı. Çünkü sizler bizim için çok değerli ve önemlisiniz. Anneler günü olması sebebiyle organize ettiğimiz kahvaltıda bizlerle birlikte olduğunuz için gururluyuz” dedi.

ACINIZIN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ

Anneler Günü etkinliği olması sebebiyle İl Örgütü adına söz alan Yönetim Kurulu üyesi Seven Karan Erman, evladının hasreti ve gururunu aynı anda yaşayan şehit annelerinin herkesten daha özel olduğunu ifade etti. Erman sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizlerin içinde hiç sönmeyecek bir ateşin yandığını biliyoruz. Acınızı yüreğimizin en derinlerinde en çok biz anneler hissediyor ve acınızın önünde saygıyla eğiliyoruz. Tek dileğimiz yanınızda olduğumuzu ve ateşinize bir damla su dökmek niyetinde olduğumuzu bilmeniz. Siz, evladını vatan uğruna feda etmiş anneler, dünyanın en özel annelerisiniz. Sizler de evlatlarınız kadar kahramansınız. 2Şehitlerimizin bizlere emaneti yavrularımız, sizler de bizim evlatlarımızsınız. Vatani görevi esnasında yaralanmış, gazi olmuş kardeşlerimiz, sizler de bu ülkenin fedakar yurttaşları olarak hak ettiğiniz ilgi ve duyarlılığı ne yazık ki göremiyorsunuz. Diliyor ve umut ediyorum ki, annelerimiz, evlatlarımız ve kardeşlerimizin hak ettikleri ilgiyi görecekleri, yaşamlarını daha rahat sürdürecekleri koşullar bir gün bizim ülkemizde de oluşur. Sizlerin, bu ülkenin en çok el üstünde tutulması gereken yurttaşlar olarak, her daim başımızın üstünde yeriniz var. İl Başkanımıza, Mudanya Belediye Başkanımıza ve Dernek Başkanımıza bir araya gelmemizde verdikleri destek için ayrıca teşekkür ediyorum.”

SONUNA KADAR MÜCADELESİNİ VERECEĞİZ

3Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık “Sizler bizim onurumuzsunuz” diyerek; “Evlatlarınızın, eşlerinizin bizlere emanetisiniz. Sizlerle bu ülke, bu toplum ayakta durabiliyor. Sizin evlatlarınız bu ülke için canlarını feda ettiler. Sizlerin en ufak bir sıkıntısı, bir derdi olursa bu bütün ülkenin ayıbıdır. Bu nedenle sizlerin sıkıntılarına çözüm üretmek bizim görevimizdir. Görevim sebebiyle çok sayıda dernek geziyorum. En son Afyon’da şehit annelerimizle birlikteydik. Herkesi dinleyip acılarını paylaşmaya çalışıyorum ama onların yüreğindeki acıyı dindirmenin bir yolu yok. Şunu bilmenizi istiyoruz ki bizler de sizin ailenizin bir parçası olmak istiyoruz. Bizleri de ailenizin bir ferdi olarak görün. Bütün arkadaşlarım ve partim adına, her zaman yanınızda olduğumuzu bilin. Şahsım ve partim olarak bizler bu konuya siyaset üstü yaklaşıyoruz. Sizleri dinledikten sonra Genel Başkanımız Meclis’e bir kanun teklifi sundu.4 Ve bu kanun teklifi sizlerin sorunlarınız üzerine hazırlandı. Dernek Başkanımıza az önce bunu ilettim. Ama tabi sizlerin sorununu, sizin kadar bilen olamaz. Bu yüzden eğer bir eksiğimiz varsa ya da olmasını istediğiniz başka konular da varsa onları bize iletecekler ve biz de bunların takipçisi olacağız. Sonuna kadar da mücadelesini vereceğiz.”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin