CHP İL BŞK.ÖZDEMİR; “OĞAN’IN GÖRÜŞÜ, PARTİSİNİN GÖRÜŞÜDÜR”

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, “Yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” diyen AKP’li Ayhan Oğan’a sert tepki göstererek, “Anayasal bir suç işleyen bu kişiyle ilgili Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz. Bu ülkenin milli ve ortak değerleriyle oynayanlar, halkın vicdanında mutlaka hesap vereceklerdir” dedi. 

CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, AKP’li Ayhan Oğan’ın ‘Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır’ sözleri ve sonrasındaki geri adım atmasıyla ilgili açıklama yaptı. CHP İl Başkanı Özdemir, “Bu durum 15 yıldır tanık olduğumuz algı yönetimlerinden biridir. Her zamanki gibi hazırlıktır. Ancak ters tepmiş ve Oğan’a, halkımız tarafından büyük bir tepki verilmiştir. Kim olduğu fark etmeksizin 15 yıldır olduğu gibi sadece bir AKP’linin gerçekleştireceği davranışı sergilemiş olan Ayhan Oğan, söylediğini diğerleri gibi yine inkâr boyutuna getirmiştir. Bu bir nabız ölçmedir ve yurttaşlarımız bu nabız ölçmeye sert karşılık vermiştir. Bilinçli bir şekilde, yıllardır olduğu gibi toplumun nabzını ölçme, alıştırma taktiğiyle yapılan bu açıklamaya karşı cevabımız nettir; Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulmuştur ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür. Sayın Oğan beğensin ya da beğenmesin, gerçek budur. Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin Genel Başkanıdır. Kurtuluş Savaşı ile 15 Temmuz’u bir tutmak, açıkça zekadan yoksunluğu ve tarih bilmezliği getirir” diye konuştu.

YALAN BEYANLARLA SALDIRIYORLAR

Oğan’ın terbiye sınırlarını aşan üslubunu sürdürüp, “15 Temmuz gecesi tanklar havalimanını kuşattığında halkla direnmek varken kaçıp giden CHP liderini sorgulayın” deme gafletinde bulunduğunu da anımsatan Özdemir, şöyle devam etti: “Oğan’a soruyoruz: 1- 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan neredeydi, ne zaman sokağa çıkabildi, devletin başı olarak askeri ve polisi neden göreve davet edemedi de halkı sokağa davet etti? 2- Başbakan Binali Yıldırım neredeydi, hatta çok konuşup icraat yapmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek neredeydi? 3- Hatta Ayhan Oğan neredeydi, bir anlatsın da bilelim, sokaktaysa da helal olsun diyelim! Haddini aşan Oğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ilk andan itibaren darbenin karşısında olduğunu, mitinglere katıldığını, CHP Milletvekillerinin Gazi Meclis’te bombalar altında nöbet tuttuğunu görmek istemez tabii. Onlar ancak görmek istediklerini görürler ve sürekli suçlarlar. Algı yönetimleri bunun üzerine kuruludur çünkü. Kültürden uzak, seviyesizce sadece yalan beyanlarla saldırırlar.”

MUTLAKA HESAP VERECEKLER

“15 Temmuz’dan sonra yeni bir devlet kurduklarını iddia eden Ayhan Oğan’ın bu sözleri, AKP’nin hilafet rejimini getirmeye çalıştığının ve bu uğurda 15 Temmuz darbe girişimini fırsata çevirdiğinin kanıtıdır” ifadelerini kullanan CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, şunları kaydetti: “Bu tarz söylemler, darbenin neden araştırılmadığını ve siyasi ayağının neden ortaya çıkarılmadığını gözler önüne sermektedir. Neresinden bakarsak bakalım şaibeli ve bilinçli bir şekilde karanlıkta bırakılan 15 Temmuz darbe girişimine, kontrollü darbe girişimi dememizin sebebi budur. Her fırsatta rejimimize ve kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik bu bilinçli saldırılar amacına asla ulaşamayacaktır. Kendisi hakkında AKP’nin herhangi bir işlem başlatmaması, bu görüşlerin partinin görüşü olduğunu göstermektedir. Ancak anayasal bir suç işleyen bu kişiyle ilgili Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz. Bu ülkenin milli ve ortak değerleriyle oynayanlar, halkın vicdanında mutlaka hesap vereceklerdir. Bu ülkenin tek başkomutanı ve tek lideri vardır o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu sonsuza kadar da böyle devam edecektir.”

 
Lütfen Paylaşın ve Beğenin