CHP İLÇE BAŞKANI AYFER ÇİFTÇİ, ÖZKAN’I TOPA TUTTU

“Ali Özkan, Karacabey halkını kandırıyor”


Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Belediye Başkanı Ali Özkan’ı eleştirdi. Çiftçi, Özkan’ın verdiği sözleri tutmadığını, Karacabey halkını borçlandırdığını ve Karacabey’in geleceğini yandaş rantiyecilere peşkeş çektiğini iddia etti.


CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Haziran Ayı Belediye Meclis Toplantısında, AKP’li Meclis Üyelerinin onayıyla Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a 30.000.000 TL borçlanma yetkisi verilmişti. Ali Özkan, Karacabey Belediyesi’nin gelecek 7 yılını borçlandıran ilk ve tek Belediye Başkanı olarak tarihe geçmiştir. 1 yıl görev süresi kalan Ali Özkan, hangi akla hizmet bundan sonraki belediye yönetimini de ipotek altına almaktadır? Bir dönem daha seçilme garantisini kimden almaktadır?

Borçlanmanın nedenleri arasında ise, içkili yerlerin şehir dışına taşınması, hayvan damlarının şehir dışına taşınması gibi vaatler yer almaktadır. Haziran ayında, içkili yerleri şehir dışına taşıyacağız diyerek borçlanma yetkisi aldınız. Kasım ayında yapılan Belediye Meclis Toplantısında ise, “İçkili yerleri şehir dışına taşımak Belediyemizin görev ve yetkileri arasında değildir” diyerek konuyu Belediye Meclisi Gündeminden çıkarttınız. Sayın Ali Özkan, kimi kandırıyorsunuz? Cin olmadan adam mı çarpmaya kalkıyorsunuz? Karacabey halkını aptal yerine mi koyuyorsunuz? Karacabey halkına verdiğiniz sözleri, Ali Cengiz oyunları ile unutturmaya, alavere-dalavere ile kapatmaya çalışıyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak buna

 asla izin vermeyeceğiz. Aldığınız her kararın, attığınız her adımın takipçisi olacağız. “İçkili yerleri şehir dışına çıkaracağız, tek bir bölgede toplayacağız, kadınlarımız artık heykelde ve sinemanın bulunduğu caddede rahat yürüyebilecek” sözünü siz vermemiş miydiniz? Haziran ayında gündeminizde ve yetkiniz olan bir konu, Kasım ayında nasıl oluyor da gündeminiz ve yetkiniz dışında kalabiliyor?

Hayvan damlarının şehir dışına taşınması konusu. Sayın Ali Özkan, hangi hayvanları şehir dışına taşıyacaksınız? Hangi köylüde hayvan kaldı? Eylül ayında kilosu 27 liraya kestirilen bir dana bugün 17 liraya kestiriliyor. Fakat kasapta etin kilosu hala 35-40 lira. Süt fiyatları sudan ucuz durumda. 1 lira 30 kuruş. Süt üreticilerimiz tehdit altında. Süt alan firmalar artık yem de üretmeye başladı. Senin sütünü alırım ama yemi de benden alacaksın denilerek, hayvancılarımız tehdit ediliyor. Yoksa iktidarınızın yurtdışından getirdiği ve Karacabeyli hayvancılara kakaladığı hastalıklı hayvanları mı taşıyacaksınız? Böyle bir ortamda, kimsenin elinde büyükbaş hayvan kalmamış, hayvan damları bomboş ve atıl durumda, herkes koyunculuğa dönmüş iken acaba Ali Özkan olmayan hayvan damlarını mı şehir dışına taşıyacak? Ali Başkanın hayal gücüne hayranız.

Karacabey Belediyesi’nin 7 Şubat Çarşamba günü yapılan oturumunda, AKP ve MHP’li Belediye Meclis üyelerinin oylarıyla Hürriyet ve Doğla mahallerimizdeki 2800 dönüme yakın otlakiyenin satışa çıkarılması kararı alınmıştır.

2800 dönüme yakın bir araziden bahsediyoruz. Bu arazilerin satılma amacı nedir? Hürriyet Mahallesi’nde yeni bir yerleşim kurulmaktadır. Satışa çıkarılan araziler, Teknosab’ın çevresinde, yeni otobanın geçtiği güzergahta yer almaktadır. Önümüzdeki yılların uydukentinin kurulacağı, yeni bir yerleşim alanı olacak Hürriyet Mahallesi’ndeki bu arazileri alel acele satmanın sebebi nedir? Bu araziler kimin rantı için satılmaktadır? Hangi yandaşlarınıza peşkeş çekilecektir? Bu satışlardan elde edilen trilyonlarca para nerede kullanılacaktır?

Haziran ayında, içkili yerleri ve hayvan damlarını şehir dışına taşımak için aldığınız borçlanma yetkisi ve kullandığınız krediler nereye harcanmıştır?

Sayın Ali Özkan, Man Adasına gitmemize gerek yok. 2014 yılında 10 Bin lira sermaye ile kurulan ve hisselerinin tamamı Karacabey Belediyesi’ne devredilen Belkar isimli şirket şuanda trilyonluk sermaye ve malvarlığına sahip.

Sayın Ali Özkan, görev süresinin sonu yaklaştıkça ve bir daha seçilemeyeceğini anladığı için, yangından mal kaçırırcasına Karacabey’in geleceğini satmakta ve yandaşlarına peşkeş çekmektedir. Belkar isimli şirketin bu inanılmaz yükselişinin sebebi nedir? Köy arazileri, otlakıyeler ve Karacabey Belediyesi’ne ait taşınmazlar babanızın malı mıdır?

‘Güzellikler Şehri’ dedikleri Karacabey’in kaldırımlarında yürüyemez olduk. Tarım, Teknoloji ve Turizm diyerek geldikleri 3T’den, Karacabey’e hizmet etmeyen ama sadece doğum, düğün ve definlerde bulunan 3D yönetimi ile karşı karşıyayız. Karacabey’e bir çivi bile çakmayan ama reklam ve bilboardlarda şampiyon olan bu talihsiz yönetimi değiştireceğiz. Karacabeyli vatandaşlarımız mutsuz. Köylerimizin hali içler acısı. Büyükşehir Yasası ile köyler boşalmış durumda. Köylerden çöpler bile alınmıyor.

4 yılda Karacabey’e 4 tane çivi bile çakmayan Ali Özkan ve yönetimi, kullandıkları kredilerden ve sattıkları binlerce dönüm araziden aldıkları parayı nerelerde kullanmışlardır? Karacabey’in gelecek 7 yılını borçlandıran Ali Özkan, acaba bu paraları sabah çorbalarında ya da Halil İbrahim Sofralarında mı harcamaktadır? Görünen köy kılavuz istemez. Bundan önceki yönetimi çiçekçi-böcekçi diye eleştirenlerin yaptığı tek şey çorba ve simit dağıtmak olmuştur.

Ali Özkan, göreve gelmeden önce verdiği sözlerin ve projelerin hangisini tamamlamıştır? Longoz Ormanları Turizm Projesi’ne ne olmuştur? Laf kalabalığı ile, Facebook ve billboard reklamları ile Karacabey yönetilemez. Yerel seçimlere 1 yıl kaldı. Ali Özkan ve yönetimini son dönemini yaşamaktadır. Karacabey halkı, Cumhuriyet Halk Partisi’ne susamıştır. Karacabey Belediyesi’ni sosyal demokrat bir yönetim anlayışı ile buluşturacağız. Karacabey Belediyesi’nin malvarlıklarını yandaş rantiyecilere peşkeş çeken Ali Özkan ve ekibinden de hesabını soracağız. Vatandaşlarımız merak etmesin. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz.”

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin