CHP KARACABEY: ÇAVUŞOĞLU DA KANDIRILMIŞ

CHP Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, geçtiğimiz hafta Karacabey’de yaptığı açıklamalar nedeniyle Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. Çiftçi ayrıca, Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’nun yanı sıra, AK Parti Bursa Milletvekili Adayları Mustafa Esgin ve Gülten Kapıcıoğlu ile Belediye Başkanı Ali Özkan’a da göndermede bulundu.


Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, şu ifadelere yer verdi: “Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Karacabey’e her geldiğinde kendi icraatlarını anlatmak yerine CHP’yi ve Muharrem İnce’yi hedef alıyor. Çavuşoğlu’nun karın ağrısının ne olduğunu anlayamadık. Bizi terör örgütü destekçisi olmakla suçluyor. Sayın Çavuşoğlu, FETÖ’cü arıyorsan önce aynaya bak, sonra sağına en sonunda soluna bak. AKP Genel Merkezi’ne git, bütün FETÖ’cüleri orada göreceksin. CHP’nin adını terör örgütleri ile yan yana anmadan önce haddini bil. Bulunduğun makama fazla güvenme. 24 Haziran’dan sonra bu halka hesap vereceksiniz, kaçacak delik arayacaksınız.

Devletin tüm kurumlarını FETÖ’ye emanet eden, “Ne istediniz de vermedik, bitsin artık bu hasret, Muhterem Hocaefendi” diyen, Habur’da teröristleri davul zurnayla karşılayan, PKK ve Öcalan ile Çözüm Süreci adı altında pazarlıklar yapan, Dolmabahçe Mutabakatı ile koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni PKK’ya teslim eden sizsiniz. Hiç mi utanmıyorsunuz? Yoksa yine mi kandırıldınız?

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın FETÖ kapkaççılarına korkudan içeriye girmemek adına Dayı Karacabey Derneği eliyle kimlere kaç bin lira para gönderdiğini sormuştuk. Ama cevabını alamadık. 

AKP eliyle son günlerde Karacabey’de oy devşirmek adına doğalgazlı evlere dahi kömür yardımı yapıldığı duyumları alıyoruz. Yine daha önce de dile getirdiğimiz Dayı Karacabey Derneği, Belediye’nin arka bahçesi gibi çalışmalarını yürütmekte. Akçeli işlerin boyutu sokaktaki vatandaşımızın dilinde. Karacabey’de plansız ve düzensiz alt yapı çalışmaları insanlarımızı çileden çıkartırcasına zor durumda bırakmakta, Güzellikler Şehri Karacabey’den toz bulutu yükselmekte.

Son günlerde AKP’nin seçim çalışmalarında övündükleri bir durum var, hayretle gözlemliyoruz. Sözde AKP dışında Karacabey’deki hiçbir siyasi parti yerli ve milli milletvekili adayı gösterememiş. Bu nedenle seçmenden çok iyi düşünülüp Karacabey’in çıkarları için oy istenmekteymiş. Vekilin biri sözde, diğeri ise ithal Karacabeyli! Bunlar Karacabey’in hangi sorununu çözecek? Olsa olsa ancak Ali Özkan’ın Karacabey ve Bursa teşkilatından sonra gönlünü hoş tutacak Ankara ayağını oluştururlar. İthal Karacabeyli 2014 yerel seçimleri sonrası Karacabey ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak kendini yeterince ispatladı. 

Gülten Kapıcıoğlu, masa başında çizdiği Yeniköy projesi ile tarihe geçti. 2 yıldır içler acısı olan mevkii halen toparlanamamakta her yer çöp moloz ve insanların yaşamını zorlaştırmakta, birileri de çıkıyor Yeniköy’ün tatilciler için hazır hale geldiğinden bahsederek boy gösteriyor. Ancak gidin görün ki fare dağ doğurmuş durumda, değişen hiç bir şey yok. “Yeniköy sezona hazırdır” demek yılın en güzel şakasıdır. Yeniköy çukur ve bataklık içindedir. Bu şaka için tebrikler Ali Özkan.

AKP 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde yasama, yargı ve yürütmenin tek kişide olduğu demokrasiyi savunmakta. Peki ya bu durumda parlamentonun hiçe sayıldığı sistemle Karacabey’e nasıl hizmet getirmeyi düşünmektedirler. Halkımızı boş vaatlerle oyalamakta ve kandırmaktadırlar. Geçtiğimiz günlerdeki bir yazımda Belediye Başkanı Ali Özkan’ın seçimlere kısa bir süre kala hizmet sevdasına tutulduğundan bahsetmiştim. 15 Temmuz darbe nöbetlerinde Karacabey’i ziyaret eden milletvekilini tanımayan zihniyet bu kez aynı milletvekilini bakan olduğunda etrafında nasıl pervane olduğuna şahit olduk. Ali Özkan, Hakan Çavuşoğlu’na makamına göre muamele uyguluyor.

Dört buçuk yıl çürümeye terk edilen Öğretmenler Parkı’ndaki spor tesislerinin açılışı gerçekleşti. Ancak gelin görün ki tesislerde bu sene 3. Ligde top koşturacak futbolcumuz yok. Bu güne kadar birkaç kişinin sırtına yüklenerek para ile satın alınan 3. Lig, gelecek sezon için tehlike çanlarını şimdiden çalmaya başladı. Karacabey Birlikspor yöneticileri, bir bir havlu atarak endişelerini gazetelerde paylaşmakta.

Aynı gün Vergi Dairesi’nin olduğu binanın ‘yıkım töreni’nden bahsedilmekteydi. Birileri fark etmiş olacak ki yıkım için tören düzenlenir mi diyerek bu sevdadan vazgeçildi. Umarız bu inşaat bittiğinde kullanışsız hiçbir işe yaramayan ve yüksek meblağlara mal olan 15 araçlık otoparkı bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na benzemez.

Ve yine aynı gün Bakana yaranmak adına bu kez de Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin provasını yapıyoruz diyerek, düzenlenen etkinliği de ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Karacabey’in adı ulusal gazetelerde Türkiye’nin birçok mevkiinden gelen güreş ağlarının ilçemizde aç bırakıldığından ve protokolde yer bulamadıklarından bahsediyor. Bu mudur sizin provanız?

Karacabey halkı size sadece gülüyor. 24 Haziran akşamı AKP önce Karacabey’de, sonra ise Türkiye’de sandığa gömülecektir. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığında yargı bağımsız olacak ve gerçek FETÖ’cülerden, FETÖ’nün siyasi ayağı olan AKP’den hesap sorulacaktır.” 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin