CHP, ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINA ATEŞ PÜSKÜRDÜ


“Ülkemizin her tarafına şehit kanı yağarken ilçemiz semalarında havai fişekler patlıyor!”


CUMHURİYET HALK PARTİSİ KARACABEY İLÇE BAŞKANI MURAT TANRIVERDİ, KARACABEY BELEDİYESİNE SORUYOR:


“ULUSAL BAYRAMLARIN YASAKLANDIĞI, ŞEHİT CENAZELERİNİN GELMEYE DEVAM ETTİĞİ BUGÜNLERDE KARACABEYSPOR’UN ŞAMPİYONLUK EĞLENCELERİ  ADI ALTINDA “VUR PATLASIN,ÇAL OYNASIN” EĞLENMEK DE  NEYİN NESİDİR ?”

17 Mart Pazar günü Karacabey Belediye Spor, Hamitler Spor ile yaptığı maçı kazanarak, BAL ligine yükseldi. Burada emeği geçen herkese teşekkür etmek gerekir. Ayrıca ateşli bir taraftar grubu da tuttuğu takımın maçlarını her yerde takip etti. Böylelikle futbolun nasıl bir birleştirici gücü olduğunu, gerektiğinde bütün bir şehrin nasıl ”ortak değeri” haline gelebileceğini gösterdi.

            Şimdi gelelim asıl meselemize. Pazar günü Cumhuriyet Meydanı’na sinevizyon aletleri ve ses sistemleri kuruldu, gecesinde Karacabey Belediye Sporun BAL ligine yükselmesi bir güzel kutlandı. Şampiyonluk şehidimize hediye edilirken, hediye paketi oyun havalarıyla süslendi. Dilberay tavukları pişirirken hacıyı da çarşıya gönderdi. Lingo lingo şişeler yerlerinde duramadı, çiftetellinin kalitelisi de oluyormuş, en kalitelisiyle kapanış yapıldı. Geriye bir tek; her sıkıştıklarında yapıldığı gibi, eğlencenin Karacabey Belediyesi tarafından değil, vatan sevdalıları tarafından organize edildiği açıklaması kaldı.

            Eğlenmek, mutlu olmak elbette cefakar Türk halkının, gençlerimizin, çocuklarımızın hakkıdır. Bir Devlet teşkilatının en temel amacı vatandaşlarını mutlu ve refah içinde yaşatmaktır. Ancak 23 NİSAN ULUSAL EGMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI’nın kutlanmasının yasaklandığı bir dönemde bu eğlence neyin nesidir? Sanki her gün gelen, gelmesine alıştırıldığımız şehit cenazelerinin sorumlusu 14 yıldır iktidarda olanlar değilmiş gibi, açılımları saçılımları başkaları yapmış gibi, hendekler kazılıp kablolar döşenirken valilere görmezden gelin talimatını başkaları vermiş gibi davranan bu AKP hükûmeti aynı cenazelerin arkasına saklanarak 23 NİSAN’ı yasaklıyor ama, AKP’li belediyemiz eğlence düzenlemekten geri kalmıyor. Ülkemizin her tarafına şehit kanı yağarken ilçemiz semalarında havai fişekler patlıyor.

            Sayın Cumhurbaşkanı, bugüne kadar her konuşmanıza ”Kürt Türk, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni …” diye başlayarak, güya birleştiriciliğe soyunurken aramıza ayrılık tohumlarını ekmeyi başardınız. Hepimiz biriz, aynı devletin insanlarıyız dediniz ama bu şekilde Ulus Devlet bilincini sildiniz, mikro milliyetçiliği ön plana çıkardınız. Yine daha dün bir konuşmanızda babanıza, dedenize kendinizin Türk mü, Laz mı olduğunu sorduğunuzu anlatıp sonunda işi ümmetçiliğe bağladınız. Sizin ümmetçiliğinize de güvenilmez; dün nasıl 12 yıllık iktidar ortağınız cemaatçileri terörist ilan ettiyseniz, yarın da ümmeti Hanefi-Şafii diye bölmeye kalkarsınız.

            Aynı devlet içinde yaşayan vatandaşların en büyük birleştirici gücü ”ortak hafıza”dır. Bizim ortak hafızamız 23 Nisan’da TBMM’nin açılışıdır ki o TBMM gazidir, Bağımsızlık Savaşını yapmıştır; 19 Mayıs’ta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık meşalesini yakmasıdır; 30 Ağustos’ta Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlanmasıdır;  29 Ekim’de Cumhuriyetimizin ilan edilişidir. Bu tür bayramları yasaklayarak ”ortak hafızamızı” yok etmeye çalışanlar bu ülkenin birleştirici gücü olamazlar. Onlar ancak istediklerinin ağzına BAL, istemediklerinin ağzına zehir sürmeyi bilirler. Onlar bir türlü 2023’te neyi hedeflediklerini açıkça söyleyemezler. Şehide kimin ”kelle” dediğini bu millet gayet iyi hatırlamaktadır.

            Tevfik Fikret’in Han-ı Yağma şiirinin nakarat beyitinin bir kelimesini değiştirerek buraya almak istiyorum:

Eğlenin efendiler, eğlenin; bu hân-ı iştiha sizin.

Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar eğlenin!

           

 Bu milletin aklıyla eğlendiğinizin farkında mısınız acaba?

           

Lütfen Paylaşın ve Beğenin