CHP ve İYİ PARTİ Bursa İlçelerini Paylaştı

Karacabey,M.Kemalpaşa,İnegöl, Büyükorhan,İznik,Keles,Orhaneli ve Orhangazi İYİ PARTİ’nin oldu.

CHP ve İYİ Parti’nin yerel seçim ittifakında Bursa’da ilçelerin paylaşımı sonunda tamamlandı. Buna göre CHP Bursa’da 8 ilçede aday çıkarırken İYİ Parti ise 9 ilçede kendi adayıyla seçmenin karşısına çıkacak. 

Büyükşehir’de İYİ Parti CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey’i destekleyecek.

İttifak kapsamında 8 ilçede CHP’nin, 9 ilçedeyse İYİ Parti’nin adayına destek verilecek. 

İki parti arasında uzun süre müzakere konusu olan Osmangazi’de CHP’nin adayıyla seçmenin karşısına çıkılması kararlaştırıldı. 

Yine mevcut başkanları CHP’li olan Nilüfer ve Mudanya’da da İYİ Parti aday çıkarmayacak. 

Daha önce adaylıkları açıklanan CHP’nin Keles Belediye Başkan Adayı Ahmet Zekai Yıldız, Orhangazi Belediye Başkan Adayı Ş. Çetin Çoklar, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Alper, Orhaneli Belediye Başkan Adayı Vildan Koç ve Karacabey Belediye Başkan Adayı Murat Tanrıverdi’nin adaylıkları ilçelerin İYİ Parti’ye bırakılmasıyla birlikte düşmüş oldu.

 İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan yardımcımız D. Musavat Dervişoğlu, yaptığı açıklamada “Bursa ilimizde, İYİ Parti ve CHP arasında yapılan Millet İttifakı ile ilgili müzakereler tamamlanmış olup, yerel seçimlere, aşağıdaki tabloya göre girilmesi karara bağlanmıştır” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır ise “Yapılan bu açıklama ile daha önceden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde destekleme kararı alınan CHP’si ile diğer ilçelerde de mutabakat sağlanarak Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İnegöl, Yenişehir, İznik, Orhaneli, Keles ve Büyükorhan ilçelerinde İYİ Parti’nin adayları ile katılma kararı alınmıştır. Alınan kararların her iki partiye ve Bursa halkına hayırlar getirmesini dilerim.” ifadelerini kullandı.

CHP’NİN ADAY ÇIKARACAĞI İLÇELER
Bursa Büyükşehir, Nilüfer,Osmangazi,Yıldırım,Gemlik,Gürsu,Harmancık,

Kestel,Mudanya.

İYİ PARTİ’NİN ADAY ÇIKARACAĞI İLÇELER
Karacabey,İnegöl,Mustafakemalpaşa,Büyükorhan,İznik,Keles,Orhaneli,
Orhangazi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin