CHP’Lİ A.KAYIŞOĞLU:ENGELLİLERİN HAKLARI GASP EDİLMEK İSTENİYOR

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU: TORBA YASAYLA İKTİDAR HATALARININ BEDELİNİ SADECE ESNAFA, SADECE MEMURA, İŞÇİYE DEĞİL, ENGELLİYE DE FATURA EDİYOR.


SARAYIN İTİBARINDAN KISAMAYACAĞINI İLAN EDEN İKTİDAR, PARA BULMAK İÇİN GÖZÜNÜ ENGELLİLERİN ÖTV’SİZ ALDIĞI ARAÇLARA DİKİYOR. FİYAT SINIRLANDIRMASI GETİREREK ENGELLİLERİMİZİ MAĞDUR EDİYOR.


CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasa ile engellilerin haklarının gasp edilmek istendiğini söyledi.

 CHP İl Başkanlığı’nın Engelsiz Yaşam Masası’nın organizasyonuyla Türkiye Kas Hastaları Derneği Bursa Şubesi üyeleriyle bir araya gelen Anayasa Komisyonu Üyesi, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, hayata tutunmak için mücadele veren engellilerin torba yasa ile mağdur edileceğini dile getirdi.

Torba yasada engellilerin kendileri için aldıkları ÖTV’den muaf araçlara 70 bin lira sınırlaması getirildiğini dile getiren Altaca Kayışoğlu, “Sarayın itibarı gerekçesiyle israftan kısamayan iktidar, sarayın itibarından kısamadığını engellilerimizin sağlığı ve zorunlu ihtiyaçlarından kısıyor. 150 kiloluk tekerlekli sandalye kullanan engellilerimiz, kendilerine uygun bir araç olmadığı sürece nasıl hareket edecekler. 70 bin liraya satın alınan araçların hangisinin bagajı bu tekerlekli sandalyeleri alabilir” diye eleştiride bulundu.
 Torba yasa ile İktidarın bugüne kadar yaptığı hataların bedelini emekliye, işçiye, memura, engelliye fatura etmek istediğini belirten CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, KASDER üyelerinin az da olsa hareket edebilmek için ihtiyaç duydukları tekerlekli sandalyelerin bile yarısını o da işe yaramayacak olan kalitedekilerini karşıladığını, araçlarına inip binmeleri için gereken lift konusunda ise hiçbir destek vermediğini hatırlatarak şöyle konuştu: “Torba yasa ile tamtakır hazinenin kasasını doldurmayı amaçlarken, faturayı garibana, engelliye çıkaran bir iktidar artık Türkiye’ye bir şey veremez. 

Metal yorgunluğu bahanesiyle FETÖ ile bağlantıları ortaya çıkmasın diye partisinin belediye başkanlarını istifaya zorlayan iktidarın kendisi metal yorgunudur. Bir gün önce ısrarla savundukları zamları Saray sakininden habersiz yapmış olabilirler mi ki, bir gün sonra yukarıdan gelen emirle geri adım atıyorlar. Bu emareler metal yorgunluğunun ta kendisidir. Ülkemize daha fazla zarar vermeden AKP iktidardan çekilmesini bilmelidir. Kendisinin de ifade ettiği gibi,  milletimizin talebi beceriksiz yöneticilerin istifa etmesi ise, ilk istifa etmesi gereken her şeye tek başına karar veren ve ülkemizi yönetilemez hale getiren saray sakinidir.”

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin