CHP’Lİ A.KAYIŞOĞU “HAYIRDA HAYIR VARDIR!”

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU REFERANDUMDA HAYIR OYU KULLANACAKLARINI AÇIKLAYAN DEMOKRAT PARTİ BURSA İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ.


HAYIR, DA HAYIR VAR. REFERANDUMDA HAYIR ÇIKACAĞINA BİZ İNANIYORUZ. BU KARAR, TÜRKİYE’DE EKONOMİYİ DE RAHATLATACAK, YATIRIMCININ TÜRKİYE’YE GÜVENİNİ ARTIRACAK. EMİN OLUN Kİ TÜRKİYE’NİN HAYRINADIR HAYIR”

CHP Bursa Milletvekili Anayasa Komisyonu Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, referandumda anayasa değişikliğine hayır diyeceklerini açıklayan Demokrat Parti Bursa İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Ali Biliz, eski il başkanlarından Kamuran Yılanlı ve ilçe başkanlarının da hazır bulunduğu basın toplantısında Altaca Kayışoğlu, 18 maddelik anayasa değişikliği teklifi hakkında görüşlerini paylaştı.

DP İl Başkanı Ali Biliz, Altaca Kayışoğlu’nun kendilerini ziyaret etmesinden memnun olduklarını ifade ettikten sonra anayasa teklifine neden hayır dediklerini açıkladı. Biliz, “Böyle bir değişiklik anayasa aykırı. Bu nedenle Cumhuriyet Savcıları’nın harekete geçmesi gerekir. Bize göre böyle bir değişikliğin yapılması anayasaya aykırı. Bu nedenle Nisan ayında gerçekleşecek referandumda oyumuzun rengi hayır olacak” dedi.

Biliz’in açıklamalarından sonra Demokrat Partililerle sohbet etmeye devam eden CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Anayasa değişikliği teklifinin biz kabul edilmeyeceğini, halkımızın sağduyusunun devreye girip tek adamı güçlü kılan parlamenter rejimi devre dışı bırakan bu teklife geçit vermeyecektir.

Kim olursa olsun, böyle yetkilere sahip Başkan hangi partiden olursa olsun bir süre sonra firavunlaşır, diktatör kesilir. Başkana verilmek istenen kararname yetkisi ucu açık her uygulamayı mümkün kılıyor.

Yani, Başkan bir sabah kalkıp, ben şu şu illeri birleştirdim tek bir bölge yaptım şunu da vali olarak atadım diyebilir.

İsterse emeklilerin maaşları çok fazla, yarısını kesin diyebilir.

Bunu engelleyen hiçbir şey yok.

Anayasa Mahkemesi’nin 15 üyesinden12’sini atayan bir Başkana böyle yetkiler verilirse, olacağı bugünden görmek zor olmasa gerek.

Düşünebiliyor musunuz, her şeyi yapabilecek kararname yetkisine sahip Başkanın yardımcıları seçilmemişlerden olacak. Yani, milli iradeyi temsil etmeyen yardımcılar Başkan yurtdışına çıktığında bütün yetkilerini kullanacak. Kendini çok iyi kamufle eden bir FETÖ üyesi yardımcısı olursa ne olacak” diye konuştu.

Anayasa değişikliğinin kabul edilmesi durumunda kutuplaşma derinleşeceği için doların yükselişinin devam edeceğini, yatırımcının güven ortamı kalmayan, derin kutuplaşmanın yaşandığı bir ülkeyi güvenli bulmayacağı için gelmeyeceğini belirten CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Hayır da hayır var. Referandumda hayır çıkacağına biz inanıyoruz. Bu karar, Türkiye’de ekonomiyi de rahatlatacak, Yatırımcının Türkiye’ye güvenini artıracak. Emin olun ki Türkiye’nin hayrınadır hayır” dedi.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin