CHP’Lİ AYDIN: ATATÜRK’ÜN ADINDAN BİLE KORKUYORLAR

“YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA” PANKARTI NEDEN STADA SOKULMADI ?

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Süper  Kupa Finalinde Beşiktaş ve Konyaspor maçında Beşiktaş taraftarlarının hazırladığı “Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” yazılı pankartın stadyuma neden sokulmadığını verdiği soru önergesiyle Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a sordu. Aydın, “Stadyuma kesici aletlerin bile girdiği tespit edilirken, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün isminin yazılı pankartın alınmaması Bakanlığınız tarafından nasıl açıklanabilir?” dedi.

Samsun’da Beşiktaş ile Konyaspor takımları arasında oynanan Süper Kupa maçındaki pankart krizini CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın Meclis gündemine taşıdı. Verdiği önergede Beşiktaş taraftarlarının hazırladığı “’Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” yazılı pankart stadyuma sokulmamasının nedenlerini Gençli ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a soran Aydın, yazılı düzenlemelerde ya da teamüllerde böyle bir kuralın bulunmadığına dikkat çekti.

“PANKARTIN SOKULMAMASI TALİMATINI KİM VERDİ ?”

Kulüplerin müsabaka öncesi sahaya ancak TFF’nin izin verdiği pankartlarla çıkabildiklerini ve TFF’nin uygun göreceği pankartlarla müsabakaya çıkmak zorunda olduklarına dikkat çeken Aydın, Bakan Bak’a şu soruları yöneltti;

“Süper Kupa Finalinde Beşiktaş taraftarlarınca hazırlanan ve üstünde “ Yaşa Mustafa Kemal Paşa” yazılı pankartın stadyuma alınmamasının gerekçesi nedir? Bu gerekçe hangi yazılı düzenlenmeye dayandırılmaktadır? Stadyuma kesici aletlerin bile girdiği tespit edilirken, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün isminin yazılı pankartın alınmaması Bakanlığınız tarafından nasıl açıklanabilir? Bu konudaki talimatı kim vermiştir? Sorumluluk kime aittir? Söz konusu pankartların bundan sonra da alınmaması için bir düzenleme çalışmanız bulunmakta mıdır?”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin