CHP’Lİ AYDIN :”BURSA’DA 5 BİN ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR”

  • AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMENLERİN TAMAMININ FETÖ’CÜ YAPILANMAYLA İLİŞKİSİ OLDUĞUNU NASIL BELİRLEDİNİZ?

  • BURSA’DA 5 BİN ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR, KONU TBMM’DE

15 Temmuz süreci sonrası açığa alınan öğretmenlerle birlikte Bursa’da yaklaşık 5.000 öğretmen açığının oluştuğunu dile getiren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a, “Masum, eğitim sevdalısı, idealist öğretmenlerin yeniden mesleklerine dönebilmeleri için bir çalışmanız var mı?” diye sordu.

Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Kanun Hükmünde Kararnamelere dayandırılarak Bursa’da açığa alınan öğretmen sayısı 1400 civarında. Konuyu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a verdiği soru önergerisyle TBMM gündemine taşıyan Erkan Aydın, devam eden soruşturmalarla birlikte Bursa’da 5.000 civarında olan öğretmen açığının daha da artacağının beklendiğini ifade etti.

Aydın, “Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü verilerine göre halen kentte 3.500 öğretmen açığı bulunmaktadır. Açığa alınan öğretmenler göz önüne alındığında bu sayı 5.000 civarındadır. Diğer yandan; artan nüfus ve Bursa’ya göç nedeniyle 2016-2017 eğitim- öğretim döneminde öngörülenden çok daha fazla sayıda öğrencinin okullara kayıt yaptırması beklenmektedir” dedi.CHP ERKAN AYDIN

“BURSA’DAKİ ÖĞRETMEN AÇIĞINI NASIL GİDERECEKSİNİZ?”

Erkan Aydın verdiği önergede Bakan Yılmaz’a şu soruları yöneltti:

“Açığa alınan öğretmenlerin tamamının FETÖ’cü yapılanmayla ilişkisi olduğunu nasıl belirlediniz? Açığa alınan öğretmenler arasında masum, eğitim sevdalısı, idealist olanların yeniden mesleklerine dönebilmeleri için bir çalışmanız var mı? Hiç bir suça karışmadığı halde açığa alınan öğretmenlerin uğradığı mağduriyeti gidermek için bir planlama yapmakta  mısınız? Bursa’daki öğretmen açığını nasıl gidereceksiniz? Kapasitenin üstündeki çocuklara okullarda nasıl yer bulacaksınız?”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin