CHP’Lİ AYDIN: “HER GENÇ BİRİNCİ VAZİFESİ İÇİN GEREKENİ YAPMALI”

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın;  öğrencilerin referandumda oy kullanabilmeleri için kayıtlarını bir an önce okullarının bulunduğu merkeze aldırmalarını istedi. Ulu Önder Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini anımsatan Aydın, “Tüm gençlerimiz birinci vazifesini yerine getirmek için sandık başına giderek Cumhuriyet’e sahip çıktığını göstermeli” dedi.


CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın yaptığı yazılı açıklamada; referandumun 2 Nisan’da yapılması halinde 2 Şubat’a kadar, 9 Nisan’da yapılması halinde ise 9 Şubat’a kadar öğrencilerin kayıtlarını okudukları il merkezine aldırmalarını istedi. Aydın, “Bursa’daki öğrencilere çağrıda bulunuyorum. Nisan Ayı’nda yapılacak referandumda oy kullanmak için askı öncesi ya da sonrası kayıtlarını Bursa’ya aldırmaları gerekiyor. Yurtta kalan öğrencilerin öğrenci belgesi ve yurtta kaldıklarına dair bir belge ile evde kalan öğrencilerin kira sözleşmesi, muhtardan alacakları ikametgah veya adlarına düzenlenmiş bir fatura ile, bir akrabasının yanında kalan öğrencilerin ise evinde kaldıkları yakınları ile birlikte İlçe Nüfus Müdürlüklerine askı süresi bitene kadar gitmeleri gerekiyor” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini anımsatan Erkan Aydın, “Her Türk gencinin sandık başına giderek, Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıktığını göstermeli” dedi. Aydın “Gençler Cumhuriyetimiz büyük bir tehdit altındadır. Cumhuriyete sahip çıkmanın tam zamanıdır. Bunun için referandumda sandık başına giderek, ülkemize sahip çıkmalısınız. Atatürk ‘Ey Türk Gençliği birinci vazifen, Türk istiklalini, Türkü Cumhuriyeti sonsuza kadar korumak ve savunmaktır.’ der. Siz de sandık başına giderek Cumhuriyeti koruma ve kollama görevinizi yerine getirmelisiniz” ifadesini kullandı.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin