CHP’Lİ AYDIN:BURSA’NIN SORUNLARI DAĞ GİBİ OLDU

Bursa’da hükümet yetkililerince verilen yatırım sözlerinin tutulmadığını dile getiren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, “Bitmeyen yollar, trafik kargaşası, işsizlik, yoksulluk giderek artmakta Bursa’da yaşayan herkes gün geçtikçe yarınlarından umudunu kesmektedir” dedi.


TBMM Genel Kurulu’nda Bursa’nın sorunlarıyla ilgili söz alan Erkan Aydın, Bursa’nın artan nüfusa, gelişen sanayisine karşı yatırımlardan en az pay alan kentlerden biri olduğu dikkat çekti. Aydın, hükümet yetkililerinin Bursa’ya yatırım sözü vermiş olmalarına rağmen henüz tamamlanan yatırımının olmadığını söyledi.

“DAĞ İLÇELERİNDE OTURANLAR YOLUN YAPILACAĞI ÜMİDİNİ YİTİRDİ”

“15 yıldır yol yapıyoruz” diye övünen iktidarın dağ ilçelerine gelince sürekli vatandaşları oyaladığını belirten Aydın şunları söyledi:

“Bursa’yı dağ ilçelerine bağlayan yolun çok bilinmeyenli denkleme dönüştüğü için bitirilememesi nedeniyle özellikle kış aylarında yurttaşlarımız adeta azrail ile köşe kapmaca oynamaktadır. Maalesef geçtiğimiz hafta iki yurttaşımızı daha bu yol nedeniyle kaybettik. Bu yol yapılmadığı müddetçe bu kazalar ve ölümler ne ilk ne de son olacaktır. Her seçim döneminde bu yolun yapılacağını, bitirileceğini söyleyerek vatandaşlarımız kandırılmaya devam ediliyor. Bu konuda verilen müjdeler artık inandırıcı gelmiyor. Son olarak 18 Şubat’ta yapılacağı açıklanan ihalede çeşitli bahanelerle iptal oldu. Bursa’nın dağ ilçelerinde oturanlar yolun yapılacağı ümidini yitirmiş durumdadır.”

“ALLAH KİMSEYİ BURSA’DA HASTANEYE DÜŞÜRMESİN”

Bursa’da sağlık sistemiyle ilgili sorunlara değinen Bursa Milletvekili, ne acil serviste, ne yataklı tedavide, ne yoğun bakımda kamu hastanelerinde yer bulmak mümkün olmadığını ifade etti. Aydın, “Allah kimseyi Bursa’da hastaneye düşürmesin. Üniversite hastanesinde muayene olmak için en az üç ay, ameliyat olmak için en az bir yıl beklemek zorundasınız. Sağlık Bakanlığı hastane yatırımları her ne kadar çeşitli sözler verdiyse de bunlar tamamlanmadığı için Bursa sakinleri için hastaneye düşmek bir çileden ibarettir. Bir başka deyişle canınız Allah’a emanettir” diye konuştu.

“BURSA HÜKÜMETİN UYGULADIĞI ACIMASIZ POLİTİKALARIN TAM BİR GÖSTERGESİ”

Hükümetin koyduğu ekonomik politikaların hayalden ibaret olduğunu söyleyen Aydın konuşmasına şöyle devam etti:

“Özellikle Bursa’da işsizlik alıp başını gitmiş durumda. Esnaf kan ağlıyor. Bursa’nın şehir merkezi Altıparmak semti kiralık dükkan levhalarıyla dolu. Sanayi bölgesinde bir çok işletme ya kapanmış, ya kapatmak üzere. Bir çoğu işçi çıkarmış. Kahvehaneler tıklım tıklım insan kalabalığında. Emekli ise canından bezmiş durumda. Kısacası Bursa hükümetin uyguladığı acımasız politikaların tam bir göstergesi. Eğer Türk ekonomisinin ne durumda olduğunu görmek istiyorsanız Bursa’ya uğrayın.”

“BURSA’DA 20 YIL SONRA OVA DİYE BİRŞEY KALMAYACAK”

‘Yeşil Bursa’ isminin ‘Gri Bursa’ya dönüştüğünü, kaçak ve çarpık yapılaşmanın alıp başını gittiğini söyleyen Aydın, Bursa’nın büyüdükçe planlamasının yapılması gerektiğini eğer bu şekilde devam ederse 20 yıl sonra Bursa’da ova diye bir şey kalmayacağını belirtti.

Aydın konuşmasını, “Hükümet olarak Bursa’nın sağlıklı büyümesi, çevre sorunlarının azamiye indirilmesi ve bilimsel bir planlama yapılması için bir projesi var mıdır?” bilmiyorum. Bitmeyen yollar, trafik kargaşası, işsizlik, yoksulluk giderek artmakta Bursa’da yaşayan herkes gün geçtikçe yarınlarından umudunu kesmektedir” diyerek bitirdi.

 

 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin