CHP’Lİ ERKAN AYDIN’DAN RİZE TEPKİSİ

“BU KARA GÜNÜ UNUTMAYACAĞIZ”

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Rize Belediyesi tarafından Atatürk Heykeli’nin  kaldırılmasına sert tepki gösterdi. Aydın Genel Kurul’da yaptığı konuşma Rize’deki resimleri göstererek “ Anaya değişikliği teklifinden güç alarak karşı darbe hazırlığı içinde olanlar bu emellerine ulaşamayacak. Bu kara günü unutmayacağız. Halkımız Ulu Önder’ine her zaman sahip çıkacak” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın Rize Belediyesi tarafından Atatürk heykelinin kaldırılmasını TBMM gündemine taşıdı. Meclis kürsüsünden heykelin kaldırılması sırasındaki resimleri gösteren Aydın, fotoğrafların AKP’nin Türkiye’yi getirdiği nokta olduğunu söyledi. 22 Aralık’ın tarihe kara gün olarak geçeceğini kaydeden Aydın şöyle dedi: “TBMM’deki Anayasa değişikliği teklifinden güç alanlar, karşı darbe hazırlığına erken başladı. Atatürk’ün heykelinin kaldırılması hem de yakışıksız bir bicimde kaldırılmasına cüret edilmesi bunun göstergesi. Ama buna asla izin vermeyeceğiz. Türk halkının Atatürk sevgisini asla silemeyecekler. Halkımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder’ine her zaman sahip çıktı her zaman da sahip çıkacak.  Atatürk’ü gönlümüzden silmeye çalışanlar asla bu emellerine ulaşamayacak”

Erkan Aydın resmi twiteer hesabından da Atatürk Heykeli’nin kaldırılma görüntüsünü paylaşarak “Bunu asla unutmayacağız” ifadesini kullandı. 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin