CHP’Lİ İRGİL: BAHÇELİEVLER’İN ACISI HİÇ UNUTULMAYACAK

BAHÇELİEVLER KURBANLARI YENİŞEHİR’DE ANILDI

Bahçelievler katliamı kurbanlarından Yenişehirli Latif Can ve Osman N. Uzunlar ile Efraim Ezgin her sene olduğu gibi bu sene de Yenişehir’de mezarları başında anıldı. Sevenleri, yakınları ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinin Yenişehir merkezinde buluşarak mezarlığa bir yürüyüş gerçekleştirdiği anma töreninde Bahçelievler katliamının ve yaşanan acıların unutulmayacağı dile getirildi.

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil de yaptığı açıklamada, Bahçelievler katliamının Türkiye tarihinde hiç unutulmayacak acılardan biri olduğunu belirterek şu ifadelerde bulundu:

“Bahçelievler katliamının üzerinden 39 yıl geçti. 7 TİP’li gencin katledilmesinin hesabı ise sorulamadı. Bu coğrafya pek çok acılara tanıklık etti. Bahçelievler de gencecik evlatlarımızın kurban gittiği unutulmayacak bir acı olarak hafızalarımıza kazındı. Bu acının kurbanlarından olan Yenişehirli evlatlarımızı ve diğer beş gencimizi de rahmetle anıyoruz.”

Ankara Bahçelievler’de 8 Ekim 1978 gecesi Türkiye İşçi Partisi üyesi Latif Can, Efraim Ezgin, Hürcan Gürses, Osman Nuri Uzunlar, Serdar Alten, Faruk Ersan ve Salih Gevence adlı gençler öldürülmüştü. Gençlerin cenazeleri 9 Ekim sabahı bulunmuştu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin