CHP’Lİ İRGİL: HERKES İÇİN ADALET İSTİYORUZ

KİŞİYE, MEVKİYE, SERVETE GÖRE DEĞİL HERKES İÇİN ADALET İSTİYORUZ

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne iktidar kanadından yöneltilen eleştirilere CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada yanıt verdi. İrgil, “Salt Enis Berberoğlu için değil, kişiye, mevkiye, akrabaya, servete göre değil, biz herkes için adil ve eşit adalet istiyoruz” dedi.

TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında “Hala anlamamış olanlar için bir kez daha anlatalım” vurgusunu yapan CHP’li İrgil; sözlerine şöyle devam etti:

 

İRADESİ YOK SAYILAN HAYIR’IN YÜRÜYÜŞÜ

 

“Bu yürüyüş; ‘ananı da al git’ denen çiftçinin, ürünleri sömürülen tarım emekçilerinin, ‘bana mı sordun’ diye azarlanan, baskıyla korkutulan memurların, kıdem tazminatı çalınmak istenenlerin, kadro sözü verilip, kandırılan taşeron işçilerin, şiddete uğrayan, yıpranma payı bile çok görülen sağlıkçının, milyonlarca işsiz gencin, işe alımlarda haksızlığa uğrayanların, KPSS ile, torpil ve yandaş mülakatlarla hakkı gasp edilenlerin yürüyüşüdür. Bu yürüyüş tekmelenen Somalı’nın, fıtrat diye ölüme terk edilen madencinin yürüyüşüdür. Gezi’de coplanan, gaz sıkılan, öldürülen gençlerin, Berkin’lerin, Ali İsmail’lerin yürüyüşüdür. Kumpaslarla iftira atılanların, tutuklananların, Türkan Saylanların, Ali Tatarların yürüyüşüdür. Parası olmadığı için okulu bırakmak zorunda kalan öğrencinin, öğretme aşkıyla yanan ama atanamayan öğretmenin, çalınan sınav soruları ile geleceği çalınanların, KHK’larla kadrosu elinden alınan ÖYP’li araştırma görevlisinin, KHK’lar ile sorgusuz sualsiz haksız yere ihraç edilerek işsiz ve aşsız kalan akademisyenlerin yürüyüşüdür. Bin türlü kumpas, yalan ve iftira ile hayatı karartılanların, haksız hukuksuz gözaltına alınan, tutuklanan ve hayatını kaybedenlerin, adaletsiz karar ve uygulamaları onuruna yediremeyip intihar edenlerin, gözü yaşlı ailelerin yürüyüşüdür.  Parmaklıklar ardındaki 160 gazetecinin, 15 yılda iş cinayetlerinde ölen 20 bin işçinin, 15 yılda şehit olan 2 bin vatan evladının, geride kalan şehit çocuklarının, binlerce gazinin, terör kurbanı olan 400 sivil vatandaşımızın, 15 Temmuz’da tarihe geçen 250 şehidin yürüyüşüdür. ‘Bana 400 milletvekilini verin, bu iş huzur içinde çözülsün’ diye tehdit edilen milletin, referandumda ‘HAYIR’ çıkmasına rağmen YSK ile oyları çalınan, iradeleri yok sayılan halkın yürüyüşüdür.”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin