CHP’Lİ İRGİL’DEN İKTİDARA AHİRET SORUSU:

“AHİRET İÇİN SİZE ÖZEL VIP KAPISI OLDUĞUNU MU ZANNEDİYORSUNUZ?” 


 Meclis’te kabul edilen içtüzük görüşmeleri sırasında OHAL’in etkilerine ilişkin verdiği araştırma önergesine ilişkin bir konuşma yapan CHP’li İrgil, iktidara “Ahiretiniz için diplomatik pasaportlarınızla giriş yapabileceğiniz size özel bir VIP kapısı olduğunu mu zannediyorsunuz?” diye seslendi. 

 OHAL kararları ve uygulamalarının neden olduğu sorunların, bu uygulamaların psikolojik, sosyolojik ve ekonomik etkileri ve çözümleri için bir araştırma önergesi veren CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, “Bu önergeyi verdik çünkü tüm değerleri örselediniz. Devleti ekonomiden dış politikaya, güvenlikten eğitime içinden çıkılması zor bir kaosa sürüklediniz” dedi.

Meclis’te kabul edilen içtüzük görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada iktidarı sert bir dille eleştiren İrgil; “Muhalif olan herkesi, her şeyi kirletme ve kriminalize etme çabası içindesiniz” diyerek şöyle devam etti:

 AYNI MENZİLE YÜRÜDÜNÜZ

 Diyorsunuz ki; ‘Bu FETÖ kırk yıldır vardı. Flört edenleri, göz kırpanları, el tutuşanları vardı.’ Peki öyle kabul edelim ama sizden başka kimse evlenmedi. Kimse sizin gibi aynı yastığa baş koymadı. Siz on beş yıldır imam nikâhıyla aynı menzile yürüdünüz. 
Şimdi bu aşkın meyvelerini ve sonuçlarını reddediyorsunuz. Tüm kötülüklerin anası FETÖ, anladık, peki bunun babası kim? Bu belaların babası AKP’dir. Şimdi tüm bunların babası değilmiş gibi herkesi evlatlıktan reddetme çabası içindesiniz. Ülke felakete sürüklenirken acıları, kifayetsizlikleri, görgüsüzlükleri, yolsuzlukları, hukuksuzlukları, zırvalıkları hamasetle örtbas etme ve unutturma gayreti içindesiniz. Devamlı ‘Ver mehteri, ver mehteri’ söylemiyle bayrak, millet, din, iman edebiyatı yapıyorsunuz ama işsizlik, yolsuzluk ve geleceğe güveni olmayan, sosyal travmalarıyla küskün, kırgın ve umutsuz milyonlar yarattınız. Siz ahiretiniz için diplomatik pasaportlarınızla giriş yapabileceğiniz size özel bir VIP kapısı olduğunu mu zannediyorsunuz?” 

 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin