CHP’Lİ İRGİL:SÖZCÜ DEMOKRATİK CUMHURİYETİN AMİRAL GEMİSİDİR

Sözcü gazetesi çalışanları Mediha Olgun ve Gökmen Ulu’nun tutuklanmalarına “Hukuku geçtim, bu guguk bile değil” diye tepki gösteren CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil; “İktidar darbenin üstüne örtmeye çalışıyor, darbe girişimini kullanarak muhalifleri tasfiye ediyor, devleti çökerterek ele geçirmeye çalışıyor!” dedi.


CHP’li İrgil, sosyal medya hesabından Sözcü gazetesinin demokratik Cumhuriyet’in amiral gemisi olduğunu, iftira ve yafta ile batmayacağına vurgu yaptığı açıklamasında şu ifadelerde bulundu:

“Darbeden 3 ay önce ‘darbenin olacağını ve detaylarını’ yazan gazeteci ve gazeteler sorgulanmıyor. Yıllarca FETÖ’ye hizmet ettiklerini itiraf ettikleri halde biat edenlerden hesap sorulmuyor. Yıllarca ‘ne istediniz de vermedik’ ortaklığı ile yaşanan tüm bu felaketlere zemin hazırlayan, çanak tutan, bugün terör örgütü dediklerini devlete bizzat yerleştirip, devleti teslim edenler hesap vermiyor. Ama sorgulayan, itiraz eden kim varsa mahkemelik, gözaltında, tutuklu, ihraç edilmiş veya baskı altında! Üstelik işin en ironik ve trajikomik yanı tüm muhaliflere ‘Sen FETÖ’cüsün’ suçlaması yöneltiliyor.”

BU DÖNEMİN MODASI; ÇIĞIRTKANLIK

İrgil, 15 Temmuz sonrasında algı operasyonunun nasıl yürütüldüğünü ise şöyle açıkladı:

“Ne kadar FETÖ ile geçmişin varsa o derece yüksek sesle karşıya ve ötekilere bağıracaksın. Geçmişte ne kadar günahın çoksa o derece etrafı suçlayacaksın. Geçmişte ‘ne istedilerse verenlerdensen’, bir o kadar bağıracaksın. Bunu olabildiğince yüksek perdeden yapacaksın ki; Reis duysun. El alem görsün.”

Saraya yaranma paniği ile çığırtkanlık yapanların binlerce masum insanın kanına girdiğini de belirten CHP’li İrgil şunları söyledi:

“Şimdi iktidarın sopası olan adalet düzeni de bu çığırtkanların korkusu ve hükümetin baskısı ile olmayacak, inanılmayacak kararlara imza atıyor. Her geçen gün bir başka hukuk garabeti kararla vicdanları sızlatıyorlar. Olmayan hukuk ve adalet düzeninin düzmece mahkeme kararları bir bir tarihe düşüyor. Ülke içeride hukuk ve demokrasi adına kan kaybediyor, dışarıda ise itibar kaybediyor. Bu kararları verenler unutulacak ve tarihin karanlık sayfalarında kalacak ama bu haksız ve akıl tutulması, vicdansız kararlarla hapishanelere atılan muhalifler, gazeteciler, mağdurlar birer onur abidesi gibi yıllarca anılacak ve yaşayacak.”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin