CHP’Lİ KAYIŞOĞLU:”HERKESİN KENDİNİ TEMİZE ÇEKME HAKKI VAR”

CHP Bursa Milletvekili Kayışoğlu’ndan 17-25 Aralık delilleri araştırılsın talebi

CHP Bursa Milletvekili, Anayasa Komisyonu Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarına dayanak oluşturan delillerin Balyoz, Ergenekon davalarında gibi FETÖ mensuplarının ürettiği uydurma deliller olup olmadığının ortaya çıkarılması amacıyla Meclis Araştırması istedi.

15 Temmuz darbe girişimiyle Türkiye’de yıllardır devam eden Fethullahçı örgütlenmenin geldiği noktasın daha iyi anlaşıldığına dikkat çeken Altaca Kayışoğlu, Meclis Araştırması istemesinin gerekçesini şu sözlerle dile getirdi:

“Siyasi destekle devleti ele geçirecek noktaya gelen Fethullahçı örgütlenmenin amacına ulaşmak için uydurma delillerle Ergenekon, Balyoz ve daha birçok davanın altyapısını oluşturduğu bugün daha iyi anlaşılmaktadır.

Kendi yandaşlarını devlet kurumlarında belirleyici noktalara getirmek için kumpaslar kurup, birçok insanın hayatını altüst eden Fethullahçı Terör Örgütü’nün yargıda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, eğitim ve diğer devlet kurumlarında oluşturduğu örgütlenme modeliyle Türkiye’de siyaseti; özellikle iktidarı ele geçirmek, etki altında bırakmak için düzmece suikast planları yaptığı anlaşılmaktadır.

Örgütün hedefindeki Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ele geçirme projesi çerçevesinde organize ettiği Balyoz Davası’ndaki CD’lerin gerçek olmadığı, terör örgütü mensupları tarafında üretildiği yapılan incelemeler sonucunda anlaşılmış, dava kapsamında tutuklananların hepsi serbest kalmıştır. FETÖ mensuplarının dönemin başbakan yardımcısına suikast planlandığı iddiasını içeren düzmece kroki ile kozmik odaya girmeyi başarmış olmaları da bu noktada önemli bir örnektir.

Kurduğu dershaneler, okullar vasıtasıyla Türkiye’de hatırı sayılır bir güce erişen, bu yolla siyaseti de etkisi altına alan Fethullah Terör Örgütü’nün isteklerine ulaşma konusunda ahlaki olmayan yöntemler de kullandığı bugün artık kesin olarak bilinmektedir.

Siyaseti, ekonomiyi ve toplumsal hayatı etkisi altına almak için her türlü yöntemi uygulayan ve bu noktada hiçbir şeyden çekinmeyen FETÖ’cüleriın dikkat çeken operasyonlarından birisi de 17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu’ydu.

Bu operasyon sonrası İçişleri, AB, Ekonomi ile Çevre ve Şehircilik Bakanları istifa etmek zorunda kalmıştı. Bu operasyonlara gerekçe olan delillerin tıpkı Balyoz ve Ergenekon davalarındaki gibi uydurma olup olmadığının anlaşılması bu noktada büyük önem kazanmıştır.”

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Meclis’te kurulacak bir araştırma komisyonu ile 17-25 Aralık operasyonlarına gerekçe olan iddiaların araştırılması, Türk siyasetinin sağlıklı işlemesi ve adalete olan inancın tazelenmesi açısından büyük önem arz ediyor.

Herkesin kendisini temize çekme hakkı var.

Bunun yolu da iddiaların araştırılmasından geçiyor” diye konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin