CHP’Lİ KAYIOĞLU:ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARI ARASINDA AYIRIM YAPILIYOR

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU, ŞEHİTLERİMİZİN 15 TEMMUZ VE DİĞER ŞEHİTLER ALGISI İÇİNE HAPSEDİLMESİ HAKSIZLIĞA YOL AÇIYOR.


VATAN İÇİN CANINI VEREN GÜVENLİK GÖREVLİSİ VE ASKERLERİMİZLE 15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI KOYAN VATANDAŞLARIMIZ AYNI AMAÇ İÇİN CANLARINI VERDİ,  BU NEDENLE YAKINLARI ARASINDA BİR MAĞDURİYET YARATILMAMALI.


ŞEHİT YAKINLARI, İMAMLARIN BİLE AYRIM YAPTIĞINI, DUALARINDA SADECE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN FATİHA OKUDUĞUNU, BU DURUMUN KİMi ZAMAN CİDDİ SIKINTILARA YOL AÇTIĞINI SÖYLÜYORLAR.

CHP Bursa Milletvekili, TBMM Kâtip Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Gemlik’te Şehit Aileleri ve Yakınları Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

CHP Gemlik İlçe Başkanlığı’nda İlçe Başkanı Cemil Acar ile birlikte şehit yakınlarının sorunlarını dinleyen Altaca Kayışoğlu, “Vatanı için canını seve seve veren şehitlerimizin yakınları arasında ayrımcılık yapılmasını kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

Şehit ailelerinin sorunlarının ivedilikle çözüme kavuşturulması gerektiğini vurgulayan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Şehitlerimizin yakınları, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı koyan şehitlerimizle vatani görevini yerine getirirken şehit olan asker ve güvenlik görevlileri arasında ayrımcılık yapıldığına dikkat çekiyorlar. 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızın ailelerine bağlanan maaş ile askerlik görevini yerine getirirken şehit düşen askerlerin, polislerin ailelerine bağlanan maaşın farklı olduğunu ifade ediyorlar.

 Camilerde, mevlitlerde, hayırlarda imamların bile ayrım yaptığını, 15 Temmuz şehitlerinin ruhuna Fatiha okunurken, diğer şehitlerin kimi zaman göz ardı edilmesinden yakınıyorlar. Vatan uğruna şehit olan bütün şehitlerimize aynı mesafede ve aynı duyarlılıkla olmalıyız” dedi.

Şehit Aileleri ve Yakınları Derneği Gemlik Temsilcisi Hüseyin Pıçakçı’nın şehitlerimizin anne ve babalarının sağlık raporu alırken para ödemek zorunda kaldığını aktardığını belirten CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Anne ve babalar, Medeni Kanuna göre birinci derece akrabadır. Bu nedenle şehit eş ve çocuklara tanınan bütün haklardan onlar gibi yararlanması gerekir. Bu konuda hükümetin acilen bir düzenleme yapması gerekiyor” diye konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin