CHP’Lİ SARIBAL:ÇARIKLA,KANLA CANLA KURULAN CUMHURİYET YIKILMAK İSTENİYOR

ORHAN SARIBAL YENİŞEHİR’DEN ‘HAYIR’ İSTEDİ


CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Yenişehir’de partililerle bir araya gelip neden ‘HAYIR’ denmesi gerektiğini anlattı.

Yenişehir’de CHP İlçe Lokalinde partililerle bir araya gelen Sarıbal, Referandumun bütün siyasi parti isimlerinin bir kenara koyulacağı bir referandum olduğunu belirterek, ‘Türkiye Cumhuriyet için, demokrasi için, hukuk devleti için laiklik için ilk kez referanduma gidecek. Ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarının çarıkları ile canları ve kanları ile bize bıraktıkları Cumhuriyeti yıkmaya çalışanlarla bizim mücadelemiz olacak bu referandum’ dedi.

   AKP hükümetinin hayatın her alanını özelleştirdiğini de belirten Sarıbal, ‘Şu an devlet dairelerinde param kadar itibar görüyorsun. 15 yıldan bu yana ülkeyi tek başına yöneten AKP istediği bütün yasaları çıkardı. Ama hala yetmiyor. 15 Temmuzda yıkamadıkları meclisi bu şekilde yıkmaya çalışıyorlar. Seçilecek olan 600 milletvekilinin hiçbir fonksiyonu olmayacak. Recep Tayyip Erdoğan’ın ölçülerine göre bir sistem getirip Köy muhtarından en üst bürokrata kadar onun seçebileceği bir sistem getiriyorlar. Örneğin başkanlık sistemi geçerse bir sabah Tayyip Erdoğan uykudan kalkacak ve morali bozuksa hiçbir gerekçe göstermeden meclisi fesh edebilecek. Bunu kesinlikle bir AKP, CHP meselesi olarak görmeyin. Bu ülke meselesidir ve 15 yıldır ülkemizde yaşanan bütün sıkıntıların ana sebebi AKP hükümetidir. Bu referandum ya tam demokrasi, cumhuriyet, laiklik ya da padişahım sen çok yaşa referandumudur. Bu nedenle önemlidir ve öncelikle sandığa herkesin gitmesini sağlamalıyız. Eğer bu ülkenin yüzde 95’i sandığa giderse kesinlikle ‘HAYIR’ çıkacaktır.  Sandığa gidip ona sahip çıkmak zorundayız. Biz her türlü olumsuzluklara rağmen her türlü çirkefe rağmen TBMM’de elimizden gelen mücadeleyi verdik. Şimdi sıra sizde. Sizde elinizden geleni yapıp ülkemizin geleceğini kurtaralım’ diye konuştu.

   Ülkede kesinlikle bir huzur ortamı olmadığını belirten Orhan Sarıbal, ‘Kendi ülkemizde sığıntı gibi yaşamaktan bıktık. Ne zaman nerede bir bomba patlayacak bilmiyoruz. Bu nedenle bizleri bununla korkutuyorlar. Başkanlık gelmezse ülkede huzur olmaz diyorlar. Bunları inanmayın kanmayın. Bütün siyasi partilerle bu ülkenin kurtuluşu için el birliği ile mücadelemizi vereceğiz ve inşallah sandıktan ‘HAYIR’ çıkacaktır’ diye konuştu.

   CHP Yenişehir İlçe Başkanı Nejdes Sert’de Orhan Sarıbal’a teşekkür ederek, teşkilat olarak her türlü hazırlıklarını yaptıklarını ve çalışmalara başladıklarını belirtti.      (Harun SAK-YENİŞEHİR)

Lütfen Paylaşın ve Beğenin