CHP’NİN GÖKDERE MİTİNGİ DE İPTAL….

CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız’ın basın açıklaması:

Emek, Barış, Demokrasi” katillerinin, Ankara Tren Garı’nda gerçekleştirdiği katliamı lanetliyoruz. Bu saldırı, sadece Ankara’da Emek, Barış, Demokrasi inancıyla yola çıkmış insanlara yönelik bir saldırı değil, insanlığı hedef almıştır.

Ülkeyi, iktidar hırsıyla ellerinde tutmak isteyenler, bu kanlı emellerini karanlıklarda gerçekleştirdiklerini zannetmesinler. Emelleri ne kadar karanlıksa, kendileri bir o kadar gözler önündedir. Milletin artık bu eli kanlı faillerin kimler olduğundan zerre şüphesi yoktur.

Bu ülkeyi bölmeye, bu ülkeyi yaşanamaz hale getirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Cumhuriyet Halk Partisi, Milli İrade ile Kurtuluş Savaşı veren bir milletin sözcüsüdür. Kan dökerek, varlık bulmaya çalışanlar bilmeliler ki bu halkın barışa, kardeşliğe, demokrasiye olan inancını, hiçbir güçle yok edemeyeceksiniz.

Bu menfur saldırı nedeniyle, 11 Ekim günü saat 17.00’de Sayın Genel Başkanımız tarafından Gökdere Bulvarı’nda gerçekleştireceği mitingimiz ve Mudanya programımız da iptal edilmiştir.

Bu kanlı saldırıda yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz.

“Savaşa İnat, Barış Emek Demokrasi” yolumuzdan kimse bizi alıkoyamayacaktır.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin