Cumhuriyet Alanında Yaya ve Araç Trafiği Arap Saçı Gibi

Gürel ERGEN-Karacabey Cumhuriyet Meydanında bulunan ve kentin önemli simgelerinden biri olan Atatürk Anıtının bulunduğu alanın, daha modern ve estetik hale dönüştürülmesi hedefiyle gerçekleştirilen çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları tamamlandı.

Kentin önemli değerlerinden biri olan bölgeye, 2 adet 150 yaşında zeytin ağacı dikildiğini aktaran Belediye Başkanı Ali Özkan, alana yukarıdan bakıldığında hilal şeklini temsil eden ve yaz-kış yeşil kalacak bitkiler ekildiğini,  aynı zamanda yapılan ışıklandırma çalışmasıyla Cumhuriyet Meydanının, gece de ayrı bir güzelliğe bürüneceğini söyledi.

Karacabey’de ‘modern kent’ hedefiyle, kentin dört bir yanında çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

2 dönem Karacabey Belediye Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Ali Özkan’ın seçim vaatlerinden biri de  Karacabey Cumhuriyet Alanındaki yaya ve trafik keşmekeşliğini bir düzene koymaktı!

Ancak,görüyor ve izliyoruz ki,başkan Özkan’ın bu konuda hiçbir çalışması  ve bırakın çalışmayı, niyeti bile  yok! Cumhuriyet Alanındaki yaya ve araç trafiği düzenlenmesi bu hesaba göre,başka ve bilinmez bir bahara kaldı demektir.

Cumhuriyet Alanında vatandaş karşıdan karşıya nasıl geçeceğini bilemiyor. Zira üzerine hangi yönden araç geleceği meçhul !

Bu mudur düzenleme?

“Yiğidi öldür, hakkını ver” demişler.Kabul edelim ki Atatürk Anıtının bulunduğu alan adeta tablo gibi.Ve göz kamaştırıyor…Ama, yeterli mi? Elbette değil !

YAYA VE ARAÇ TRAFİĞİ TAM BİR ARAP SAÇI !

Bize göre,Karacabey Cumhuriyet Alanındaki yaya ve araç trafiği alt geçitler yapılmadan çözümlenemez!

Böylesine büyük bir hizmete, bakalım ne zaman ve hangi belediye başkanı cesaret edebilecek?

 

 

 

 

 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin