CUMHURİYET HALK PARTİSİ 93. YILINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nın CHP’nin 93. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirdiği törenin ardından CHP Yıldırım İlçe Başkanlığı da Almira Otel’de gece düzenledi. Gecede konuşan CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir; “Atatürk, ‘Benim iki eserim var, biri Cumhuriyet, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’ demişti. Bugün partimizin kuruluşunun 93. yıldönümü. Biz de partimizin doğumgününü kutluyoruz” dedi.

 Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nın CHP’nin 93. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirdiği törenin ardından CHP Yıldırım İlçe Başkanlığı da Almira Otel’de yemek düzenledi. Geceye İl Başkanı Şadi Özdemir, milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Erkan Aydın ile eski milletvekilleri, eski il başkanları ile ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Gecede, açılış konuşmasını yapan CHP Yıldırım İlçe Başkanı Güner Aklan’ın ardından CHP Bursa il Başkanı Şadi Özdemir söz aldı. Fırat Kalkanı operasyonunda şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkeye başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Şadi Özdemir, “Artık bu tür konuları o kadar kanıksadık ki; bu ülkeyi yönetenlerin Türkiye’yi nereye getirdiğinin açık bir örneği” dedi. Özdemir ardından yaptığı konuşmada Atatürk’ün ‘benim iki eserim var’ sözleriyle başladı. Özdemir; “Atatürk, ‘Benim iki eserim var, biri Cumhuriyet, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’ demişti. Bugün partimizin kuruluşunun 93. yıldönümü. Biz de partimizin doğum gününü kutluyoruz” diye konuştu.

 MÜTHİŞ BİR ENERJİ ÜRETTİNİZ

“Hep birlikte, bir arada olmaya daha çok ihtiyacımız olan bir dönemdeyiz” diyen Özdemir; “Yola çıktığımızda. 3’lü bir sloganımız vardı: Barışık, çalışkan ve iktidarı hedefleyen parti. Bu uğurda geldiğimiz günden bu yana büyük bir çaba sarfettik, bir araya olmaya çalıştık. Bunu bir ölçüde başardığımızı düşünüyorum. Ama sizler de gerçekten inanılmaz bir destek veriyorsunuz. Sizlerden aldığımız enerji ve ışık bize daha büyük bir güç veriyor. Özellikle son bir ayda arka arkaya yaptığımız etkinliklerde muhteşem katılımlarla inanılmaz bir destek ve muhteşem bir güç verdiniz. Sizlere bütün içtenliğimle teşekkür ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda mevcut hükümet her zamanki gibi Cumhuriyetin başkanlarını yok saymaya, bir şekilde geri itmeye devam ediyor. 30 Ağustos’ta da biliyorsunuz Zafer Bayramı resepsiyonunu Sayın Valimiz iptal etmişti. Daha doğrusu valilikler tüm Türkiye’de resepsiyonları iptal etti. Siz ne yaptınız o gün? Öğlende 4 bin kişiyle şehitliğe hep beraber yürüdük. Akşam da yine bir inanılmazı gerçekleştirdiniz ve 6 kilometrelik yolu 10 binlerle yürüdünüz. Belki Mudanya tarihinde ilk kez bu kadar insan bir araya geldi. Müthiş bir enerji ürettiniz. Burada bunları şunun için söylüyorum; Siz sahaya çıkmaya başladınız ve gücünüzü ve enerjinizi ortaya koymaya başladınız” dedi.unnamed-2

 ESKİ ANLAYIŞLARINA DÖNÜYORLAR

15 Temmuz sürecine de değinin Şadi Özdemir sözlerine şöyle sürdürdü: “Yeni bir süreç başladı. Tabii ki dikta ve darbelere CHP olarak karşıyız. Biz bunu biliyoruz ki; her darbeden sonra hem partimiz, hem siyasal görüşlerimiz, hem ekonomimiz, hem de kültürel yapılarımız daha da geriye gitti. O nedenle bugüne kadar olduğu gibi 15 Temmuz’daki darbe girişimine de daha ilk dakikadan itibaren bütün partimiz direnişini net bir şekilde göstermiştir. 15 Temmuz süreci sonrasında siyasetin birlikte darbeye karşı duruşunun arkasında yeni bir siyasete bakış açısı gerçekleşmiştir. Bu siyaset anlayışı ile birlikte Türkiye’nin meseleleri üzerinde siyaset bir araya gelerek konuşmaıy bir miktar becermiş olsa bile buradan açık bir şekilde söylemek isterim ki; AKP giderek kendi fabrika ayarlarına dönmeye başlamıştır. Şunu unutmasınlar ki; sıkıştıklarında, dara düştüklerinde iki ayyaş diyenler genel merkezlerinin önüne Atatürk posterini asmasını biliyorlar ama işi biraz düzeltince yine eski anlayışlarına dönüyorlar. Cumhuriyetimizi ve laik Türkiye Cumhuriyetini asla ve asla hiçbir CHP’li yıkmanıza izin vermeyecektir.”

 KARŞI DURUŞUMUZU SÜRDÜRMEKTEYİZunnamed

“Partimizin Bursa örgütü olarak 15 Temmuz sürecinin hemen sonrasında oluşturduğumuz mağduriyet masası ile birçok mağdur arkadaşımızın sorunlarına sahip çıkıp, çözmeye çalıştık” diyen Özdemir; “Tabii ki FETÖ terör örgütü adı altında inanılmaz büyük kitleleri memuriyetlerinden etmiş, açığa almış durumdalar. Burada bir inceleme sürecinden geçerek yapılmış işler ortalıkta yok. Birçok insan kendilerine terör örgütü üyesi muamelesi yapılmasından büyük kırgınlıklar yaşamaktadır. Bulundukları ortamlarda kendilerine ve ailelerine terör örgütü muamelesi yapılmaktadır. Bu da geri dönülmez travmalar yaratmaktadır. Bu süreçte mağduriyeti en aza indirmek açısından bütün çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Masamıza çok sayıda başvuru var. Bu başvuruları hafta boyunca bir elekten geçirip, sayın valimizle haftalık toplantılar yapıyoruz. Bu kişilerin bir kısmının geri dönmesini sağlayabildik. Yenikapı süreci adı altında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun sunduğu bildirgede adliyeye, kışlaya ve camiye siyaseti sokmayın mesajı gerçekten bugünlere gelişimizin ardında yatan gerekçedir.unnamed-1 FETÖ terör örgütünü temizleme adı altında boşalttıkları yüzbinlerin yerine yine başka cemaatlerden insanların alındığını çok net bir şekilde görüyoruz. O nedenle buradan uyarıyoruz. Kamuya adımlarınızı liyakat esasına dayalı atın. Liyakati kaldırırsanız yeni bir operasyonla, yeni bir belayla yine karşılaşırız. Biz bütün örgütümüzle birlikte diktaya, faşizme karşı duruşumuzu sürdürmekteyiz” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU BURSA’YA GELİYOR

Son olarak Cumhuriyet Halk Partisi üyelerini bayramlaşmaya davet eden Özdemir, 11 Ekim’de de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa’ya geleceğinin müjdesini verdi. Şadi Özdemir; “Bayramın ikinci günü bayramlaşma törenimiz var. Biz bayramda, sokakta her yerde bir arada olmalıyız ve gücümüzü göstermeliyiz. 13 Eylül’de bayramın ikinci günü Kültürpark’ta Konak 18’de hepinizi bayramlaşmaya bekliyorum. Orada da sizin gücünüzü görmek istiyorum. 11 Ekim Mudanya Mütarekesi’nin yıldönümü. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Bursamızı ziyaret edecek. Hem bayramda hem de 11 Ekim’de gücünüzü tekrar görmek istiyoruz” dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin