Daha Sağlıklı Karacabey’e Doğru !

Karacabey’de,  toplum çevre ve insan sağlığında yaşanan sorunların çözümü adına proje oluşturuluyor.


 Karacabey İlçe Sağlık Müdürü Volkan Çiğdem’in Belediye Başkanı Ali Özkan’a gerçekleştirdiği ziyarette, Sağlık Bakanlığı, Kaymakamlık ve belediye başta olmak üzere; diğer kurum temsilcilerinden oluşan kurulun, ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar ile yakın dönemde uygulamaya konacak yeni projeler masaya yatırıldı.

Karacabey’de, şimdi de çevre ve insan sağlığına yönelik sorunların çözümü ve çağdaş düzeye ulaştırılması adına yeni gelişmeler yaşanıyor.

Karacabey İlçe Sağlık Müdürü Volkan Çiğdem’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan’a gerçekleştirdiği ziyarette; Sağlık Bakanlığı’nın Karacabey’deki temsilcisi konumundaki İlçe Sağlık Müdürlüğü, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı başta olmak üzere, diğer kurum temsilcilerinden oluşturulan kurul tarafından, halen ilçede yürütülmekte olan çalışmalar ile yakın dönemde uygulamaya konacak yeni projeler değerlendirildi.

 Tüm Çalışmalar Masaya Yatırıldı

 Geçtiğimiz hafta belediye başkanlık makamında gerçekleştirilen toplantıda, belediyenin tüm ilçe genelindeki sağlık ocakları, Sağlık Lojmanları ve 112 Acil Ekip Noktalarında yürüttüğü fiziksel altyapı değişiklikleri, tadilat gibi işlemlerde gelinen son aşamalar ve başta eski hastane binaları olmak üzere, Esentepe ve benzeri yerlerdeki binalara değer kazandırılması adına gerçekleştirilecek projeler masaya yatırılırken 2017 yılında hayata geçirilecek projeler için de ’Kurumsal Koordinasyon ve Proje Ekibi’ oluşturulması kararlaştırıldı.

Toplantıda konuşan Karacabey İlçe Sağlık Müdürü Volkan Çiğdem, çevre ve halk sağlığı açısından belediyenin sunduğu katkıların he türlü takdirin üzerinde olduğunu dile getirirken, Mobil Başkan Özkan’a bu anlamda sağladığı katkılardan ötürü teşekkürlerini ifade etti.

İnsan Sağlığı ve Çevrenin Geliştirilmesi Çalışmalarına Büyük Önem Veriyoruz

İlçenin topyekûn kalkınması adına önemli projeleri sırasıyla hayata geçirdiklerine değinerek, çevre ve insan sağlığının çağdaş normlara ulaştırılması çalışmalarına büyük önem verdiklerine vurgu yapan Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan da; “İlçemizi birinci lig belediyeleri konumuna ulaştırmak adına, belirli bir program dahilinde adım adım ilerliyoruz. Kısa bir dönemde sportif, kültürel, sosyal ve ekonomik yönlerden Türkiye’ye örnek olacak başarılara imza attık. Tüm bu başarılarımızın temelinde çevre ve insan sağlığına verdiğimiz önem yatıyor.Bu yöndeki desteklerimiz artarak devam edecek. Müreffeh kent Karacabey hedefine kararlılıkla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin