DAMAT-KAYINPEDER İŞBİRLİĞİ TAKDİR TOPLUYOR

Karacabey Belediyesi ve Dayı Karacabey Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilçe genelinde yardıma muhtaç ailelere erzak desteği sağlanırken, hayırseverlerin katkılarıyla, Ramazan boyunca her akşam 200 aileye iftar yemeği verileceği açıklandı.


Önceki gün Belediye Başkanı Ali Özkan’a ziyarette bulunan (ve özel yaşamlarında başkan Özkan’ın kayınpederi olan) Dayı Karacabey Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Yalazı, belediye ile birlikte Ramazan öncesi bugüne dek yapılan erzak ve yapılacak iftar paketleri hakkında Başkan Özkan’a bilgi verdi.

Yapılan görüşmede, muhtarlıklar aracılığıyla ilçe genelinde belirlenen evlere yapılan erzak desteğinin yanı sıra; Ramazan boyunca her akşam 700 kişiye iftar yemeği verileceği belirtildi.

Ramazan öncesi yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak için Belediye Başkanı Ali Özkan ile bir araya gelen Dernek Başkanı Abdullah Yalazı, toplanan bağışlarla birlikte bu yıl, 700’den fazla kişiye iftar yemeği verileceğini bildirdi.

Hayırseverlere Teşekkür

Başkan Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Göreve geldiğimiz günden bu zamana dek, sadece Ramazan değil; diğer aylarda da gerek muhtarlıklar, gerekse de ekiplerimiz vasıtasıyla tespit edilen ailelere, çeşitli desteklerde bulunuyorduk. Yine Ramazan aylarında da dar gelirli vatandaşlarımız için yaptığımız çalışmalar tamamlandı. Ramazan ayı boyunca, her akşam iftar öncesi belirlenen ailelerimize yemek desteğinde bulunuyoruz. Ben bu hayra vesile olan tüm hayırseverlere de buradan teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin