Darısı Karacabey’e…ÇÖPLÜKLER YEŞİL ALANA DÖNÜŞÜYOR…

  • İZNİK İLÇESİ BOYALICA MAHALLESİNDE BULUNAN VAHŞİ ÇÖP DEPOLAMA ALANININ REHABİLİTASYON ÇALIŞMASI TAMAM
  • Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çevre yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, vahşi çöp depolama alanlarını rehabilite ediyor. Gemlik ilçesi Karacaali Mahallesi’nde 5 bin metrekare alanda, Orhangazi İlçesi Yeniköy Mahallesinde 7 bin 500 metrekare alanda, Çakırlı mahallesinde 10 bin metrekare alanda, İnegöl İlçesi Cerrah Mahallesinde 2 bin 500 metrekare alanda ve Yenice Mahallesinde 18 bin metrekare alanda, İznik İlçesi Elbeyli mahallesinde 2 bin 500 metrekare alanda yapılan rehabilitasyon çalışmalarının ardından İznik ilçesi Boyalıca mahallesinde yaklaşık 9 bin metrekare alanda yapılan rehabilitasyon çalışması da tamamladı.

Rehabilitasyon çalışmalarıyla yeşil alana dönüşen vahşi çöp sahalarında; katı atığın tesviye işlemleri yapılarak sahanın üstü toprak ile kapatılıyor, çöpte meydana gelen biyolojik bozulma sonrası oluşan metan gazı uygun noktalara yerleştirilen gaz bacaları ile kontrol altına alınıyor, ayrıca sahaya girişlerin engellenmesi için saha tel çit ile çevriliyor.

                        İznik ilçesi Boyalıca mahallesinde gerçekleştirilen rehabilitasyon çalışmasıyla 9 bin metrekare daha yeşil alan Bursa’ya kazandırıldı. Mart 2015 tarihinden buyana devam eden ve 7 farklı alanda gerçekleştirilen rehabilitasyon çalışmalarıyla Bursa’da bulunan 29 adet vahşi depolama alanının 7 tanesi rehabilite edilerek toplam 35 bin metrekare yeşil alan Bursa’ya kazandırılmış oldu. Rehabilitasyon çalışmaları; Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Yenişehir ilçelerinin vahşi çöp depolama sahaları ile devam edecek. 20502_6_201510080957

Lütfen Paylaşın ve Beğenin