Deprem ! Karacabey dahil birçok yerde hissedildi

Çanakkale’de bir deprem daha…


Karacabey ve Bursa’da da hissedildi


Çanakkale sallanmaya devam ediyor!

Sarsıntıların sürdüğü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Gülpınar Köyü’nde saat 16.48 sularında 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD ve Kandilli Rasathanesi

vam ediyordaha sonra depremin büyüklüğünü 5.3 olarak duyurdu. Deprem Çanakkale’nin dışında Bursa, İzmir, İstanbul gibi illerden de hissedildi.

Çanakkale‘de bugün saat 15.14’te 4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmişti.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre sarsıntının 15,29 kilometre derinlikte oluştuğu belirlenmişti.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde saat 16.48’de 5.3 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi. 

AFAD’dan alınan bilgiye göre, depremin merkez üssü Ayvacık, büyüklüğü ise 5,3. Depremin derinliği ise 20,81 kilometre olarak ölçüldü.

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, “İlk baştaki gibi güçlü bir deprem oldu ama uzun sürmedi. Şu ana kadar belirgin bir yıkıntı haberi yok ama takip ediyoruz” açıklamasını yaptı. 

TRT muhabiri “İlk depremden daha fazla hissedildi. Geçi bir süre panik yaşandı” bilgisini verdi. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü’nün merkez üssünü Ayvacık İlçesi olarak saptadığı deprem saat 16.48’de yerin 8.2 kilometre derinliğinde meydana geldi. Pazartesi sabahı Ayvacık köylerinde yıkıma neden olan 5.3 büyüklüğündeki ilk depremden sonra bugün yaşanan deprem Bursa ve Tekirdağ’dan İzmir ve Muğla’ya kadar geniş bir alanda hissedildi.

Günlerdir depremlerle sarsılan Ayvacık İlçesi başta olmak üzere Çanakkale’de panik yaratan deprem ilk bilgilere göre hasarlı bazı binaların yıkılmasına, sağlam binalarda ise hasara neden oldu.

KAYNAK:BURSADA BUGÜN
Lütfen Paylaşın ve Beğenin