Devlet Hastanesine Yurt Dışından Teşekkür

AVUSTURYA’DA YAŞAYAN TÜRK VATANDAŞTAN KARACABEY DEVLET HASTANESİ TEŞEKKÜR
Sağlık Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ’ın 6 aydır üzerinde çalışıldığını belirttiği ve önümüzdeki haftalarda açıklayacağı Türkiye Sağlıkta Dönüşüm Programının ikinci fazı beklenirken Bursa’nın Karacabey Devlet Hastanesine Avusturyalı bir vatandaştan teşekkür mektubu geldi.

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) sağlık hizmetlerinden memnuniyet araştırmasında memnuniyet oranı 2015 yılında yüzde 72’den 2016 yılında  yüzde 75,5’e çıkarken Karacabey Devlet Hastanesine tedavi olmak için gelen Aydemir Dedehayır’ın gönderdiği elektronik posta bunun en güzel göstergesi oldu.
23 Mart’ta hastaneye gelen elektronik postada Aydemir Dedehayır “15 Mart 2017 tarihinde öğle saatlerinde acil servisinize başvurdum, şiddetli öksürük ve sol göğüsteki ağrılar için . Kısa bir süre içerisinde kontrolüm yapıldı. Röntgen çekildi ve uzman bir göğüs doktorunun da kontrolü için Sayın Dr. Şahin Kılınçlı’ya havale edildim. Onun da kontrolü sonucu ilaçlarım ve tarifleri de bana iletildi. 35 yıldır Avusturya Viyana’da yaşıyorum buradaki devlet hastanelerinde rastlanılmayacak kadar çabuk ve nazik bir şekilde tedavim gerçekleşti. İlaçlarım bitti ve eski sağlığıma kavuştum. Başta  Sayın Dr. Şahin Kılınçlı olmak üzere acil servis emekçilerine sonsuz teşekkür ve şükranlarımı iletirim” dedi.
Elektronik postanın ardından hastane yetkililerinin telefonla ulaştığı 66 yaşındaki Dedehayır “Avusturya sağlık sistemi daha zor ulaşılabilir. Acil servise ateş ve öksürük için giden biri 5-6 saatte ancak acilden çıkabildiğini” sözlerine ekledi.
Lütfen Paylaşın ve Beğenin