‘Dünya Sulak Alanlar Günü’ Etkinliği

Karacabey, doğal hayatın korunması ve gelecek nesillere daha yaşanabilir çevre bırakılması adına gerçekleştirilen anlamlı  etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı II. Bölge Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü’ etkinlikleri, ‘Leylek Köyü’ olarak da bilinen ve uluslararası arenada adından sıkça söz ettiren Karacabey Eskikaraağaç Mahallesi’nde görkemli etkinliklerle kutlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı II. Bölge Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü’ etkinlikleri, ‘Leylek Köyü’ olarak da bilinen ve uluslararası arenada da adında sıkça söz ettiren Karacabey Eskikaraağaç Mahallesi’nde görkemli etkinliklerle kutlandı.

Tüm dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli kurumların düzenlediği etkinliklerle kutlanan ve sulak alanlar konusunda farkındalığı arttırmak, sulak alanların korunması ve yönetimi için kurumlar arası işbirliğinin oluşturulmasını hedefleyen ‘2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü’,  Uluabat Gölü kıyısındaki Karacabey Eskikaraağaç Mahallesi’nde düzenlenen seminer, konferans, doğa yürüyüşleri, kuş gözlemleri gibi çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinliklerde; Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bursa II. Bölge Müdürü Mustafa Bulut ve DSİ 1. Bölge Müdürü Nazmi Koçak ile birlikte, resmi kurum temsilcileri ve akademisyenler de hazır bulundu.

Karacabey’in Keşfedilmemiş Değerlerini Dünyaya Tanıtıyoruz

Açılış konuşmasını gerçekleştiren ve böylesine anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Karacabey’in Mobil Belediye başkanı Ali Özkan, Karacabey’in keşfedilmemiş nadide doğal güzelliklere sahip dünyanın eşsiz yörelerinden biri olduğuna vurgu yaparak, bu değerlerin korunup, tüm ülke ve dünyaya tanıtımı adına önemli projeleri hayata geçirdiklerini ifade etti.

Proje Geliştirmeye Devam Edeceğiz

Karacabey Belediyesi olarak, yaklaşık iki yıl önce Eskikaraağaç Mahallesi’nin Avrupa Leylek Köyleri Birliği’ne üyelik işlemlerini gerçekleştirdiklerini anımsatarak, 30 bin Euro tutarında hibe desteği kazandıklarını aktaran Mobil Başkan Özkan; ilçe olarak sosyal, kültürel, sportif ve ekonomik atılımlar kadar, turizm ve doğal değerlerin de korunmasına büyük önem verdiklerine vurgu yaparken, ülkemizin adının duyurulması adına proje geliştirmeye de kararlılıkla devam edeceklerini kaydetti.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin