DÜNYADA KAPISI KİLİTLİ TEK OYUN PARKI KARACABEY’DE

ŞAKA GİBİ AMA GERÇEK !


KARACAAHMET PARKI, ÇEVRESİNDE OTURANLARIN ÇOCUK SESİNDEN RAHATSIZ OLDUĞU İÇİN KAPATILMIŞ !

Karacabey’in Karacaahmet Mahallesi’ndeki belediyemize ait Saklı Bahçe Oyun Parkı’nın kapısının gün boyu kilitli olmasından çevrede oturanlar son derece memnunmuş!  Bir parkın kilitlenerek, kullanılmamasını mahalle halkı neden ister? Biz de bunu araştırdık ve ilginç bulgulara ulaştık. Bir kere çevrede oturanlar kesinlikle kamuyu değil, egoistçe davranıp sadece kendilerini düşünüyorlar. Evlerinin etrafında koşturan, bağıra çağıra oyun oynayan çocukların şen kahkahalarından, pat pat ses çıkartarak top oynamalarından rahatsız oluyorlar. Evlerini boş arsaya, yani parkın kullanılmaması durumuna göre inşa etmişler. Konutlarının özel kullanım alanları (yatak odaları-teraslar, pencereler) park arsasına bakıyor. Parkın açık olması halinde gündüz çocuklar, akşamdan sonra da dileyen her vatandaş gece yarısına kadar oturup, gereğinde  bir arkadaşı ile sohbet edecek. Çevre konutlardaki hanımefendiler ve beyefendiler de rahatsız olacak bu durumdan. Hiç parkın açık olmasını isterler mi? Hele içlerinde siyasi yönden sözü geçenler de varsa. “Biz parkın bu halinden son derece memnunuz” deyip başkanı ikna edin ve çıkın işin içinden!
“Belediyelerin görevi; park kapatmak değil, yeni yeni parklar açmak”mış!  Bir deprem anında halkın toplanacağı alanlar yokmuş! Kime ne?10653600_10203606667939769_1287140407991121273_n

DÜNYADA TEK KAPISI KİLİTLİ  OYUN PARKI KARACABEY’DE

Karacabey Belediyesi’nin park kapısı kilitlediğini defalarca yazdık ama kamunun değil, park çevresinde ikamet edenlerin arzuları doğrultusunda hareket eden belediyemize parkın kapısındaki asma kilidi açtıramadık! Yeşil bir çevre isteyen halkımız, parkın açık kalması için çok uğraş verdiğimizi unutmayacaktır.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin