Emniyet Müdüründen Acı Haber

Geçtiğimiz Perşembe günü ördek avlamak için Uluabat Gölü’ne açılan Emekli Emniyet Müdürü Sedat Erdoğan’ın cesedine ulaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz perşembe günü  Karacabey’e bağlı Gölkıyı Mahallesi’ne gelen Yalova Eski Emniyet Müdürü Sedat Erdoğan, kano ile ördek avlamak üzere Uluabat Gölü’ne açıldı. Yakınlarının kendisinden haber alamaması üzerine çalışma başlatan jandarma ekipleri, Erdoğan’ın aracı ve kanosunu taşıdığı römorku göl kıyısında buldu.

BURSADA BUGÜN’ün bildirdiğine göre, Uluabat Gölü’nde Erdoğan’ın bulunması için 3 gün önce başlatılan çalışmalara Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD, UMKE, Yalova Deniz Polisi, Güzelyalı Sahil Güvenlik Su Altı Polisleri ve Nilüfer Arama Kurtarma Ekipleri katıldı. Uludağ’dan gelen Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinin göl kıyısında yaptığı araştırmada Erdoğan’a ait av malzemeleri ve kıyafetleri bulundu. Durum üzerine ekipler, bu bölgede yoğunlaştı. Dalgıç ekipleri, göl kıyısına 25 metre uzaklıkta bulunan balıkçı ağlarını kontrol etti. Erdoğan’ın cansız bedeni, balıkçı ağlarına takılmış halde bulundu.

AİLESİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
Emekli Emniyet Müdürü Sedat Erdoğan’ın ölüm haberini alan yakınları Uluabat Gölü’ne akın etti. Erdoğan’ın ekipler tarafından karaya çıkartılan cansız bedenini gören yakınları gözyaşlarına boğuldu. Olay yerinde bulunan 112 Acil Servis ekipleri, Erdoğan’ın yakınlarına müdahale etti. Jandarma ekipleri, Erdoğan’ın göl kıyısında bulunan otomobilinde de inceleme yaptı.

OĞLUNU TRAFİK KAZASINDA KAYBETMİŞTİ
Erdoğan’ın 2010 yılında, oğlu Özgür Deniz Erdoğan’ın, kız arkadaşı ile birlikte motosiklet kazasında hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı. Öte yandan Erdoğan’ın emekli olduktan sonra deniz sporları, kayak ve av hobileriyle ilgilendiği öğrenildi. Sedat Erdoğan’ın cansız bedeni Karacabey Devlet Hastanesi’nde yapılan ön otopsinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu Morguna sevk edilecek.

Jandarma ekiplerinin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

“KÖYÜN BALIKÇILARI BİLE GÖLE AÇILMADI”
3 gün süren arama kurtarma çalışmalarına Gölkıyı köyü sakinleri de kayıklarıyla destek verdi. Yaşanan talihsiz olayın ardından kurtarmalara yardım eden köy sakini Adnan Dal, “Perşembe günü hava çok kötüydü. Gölkıyı köyünün balıkçıları bile hava şartları sebebiyle göle açılamadı. Ancak havanın kötü olmasına aldırış etmeyen Erdoğan, göle açılmış. Önce burada otomobilini fark ettik. Ardından ekiplere haber vererek arama çalışmalarını başlattık. Bu sabah saatlerinde de Erdoğan’ın av malzemelerini sazlık kenarında bulduk. Ardından ekipler burada yoğunlaştı. Kısa süre içerisinde de Erdoğan’ın cansız bedenine ulaştık” diye konuştu.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin