EN ÇOK ATIK PİL TOPLAYAN OKULLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ÇEVREYE DUYARLI NESİL YETİŞTİRMEK AMACIYLA DÜZENLENEN ‘ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASI’NDA DERECEYE GİREN OKULLA ÖDÜLLENDİRİLDİ.


İÇLERİNDE KARACABEY ATATÜRK İLÖĞRETİM OKULU DA VAR


 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çevreye duyarlı nesil yetiştirmek amacıyla düzenlenen ‘Atık pil toplama kampanyası’nda en dereceye giren okulla ödüllendirildi. Kampanya kapsamında şehir genelinde 22 bin tondan fazla atık pil toplandı.

 Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi program düzenleyerek çevreye duyarlı nesil yetiştirmeye katkı sağlıyor. Bu kapsamda Bursa genelinde yapılan okullar arası ‘Atık pil toplama’ kampanyasında dereceye girenler, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’ndaki törenle ödüllendirildi.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, tüm okulların ‘atık pil toplama’ kampanyasına büyük ilgi gösterdiğini, bunun da kendilerini sevindirdiğini söyledi. Yeşil Bursa ve çevreci bir gençliğin yetişmesi için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceklerini belirten Karlık, kampanya sayesinde 22 bin tondan fazla atık pil toplandığını, öğrenciler arasında çevreye duyarlılığın arttığını ifade etti.

 Konuşmaların ardından kampanyada dereceye giren Yıldırım Şehit Piyade Onbaşı Orhan Tezcan İlköğretim Okulu, Osmangazi Sönmez İlköğretim okulu, Karacabey Atatürk İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenlerine Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Nalan Fidan tarafından ödülleri takdim edildi. Ayrıca ilçe bazında birinci gelen okullarda ödüllendirildi.

Ödül töreninin ardından ‘Ben Çöp Değilim’ adlı müzikal oyun çocuklarla buluştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin