Engelli kediye sıcak yuva

Nilüfer Belediyesi çalışanı Mümin Saitoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nden engelli bir kediyi sahiplenerek örnek bir davranışta bulundu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, bakıma ve ilgiyi muhtaç engelli bir kedi sıcak bir yuvaya kavuştu.  Nilüfer Belediyesi personeli Mümin Saitoğlu, engelli bir kediyi sahiplenerek  örnek oldu. Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne engelli bir kedi sahiplenmek için başvuruda bulunan Nilüfer Belediyesi personeli Mümin Saitoğlu, herkesin hayvan sahiplenme konusunda daha duyarlı olmasını istedi.

Kedi-2Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker, park halindeki bir aracın motor kısmına girdiğinde  aracın çalıştırılması sonucunda kulak ve ayağı  kopan kediye gerekli tedavinin yapıldığını belirtti.  Öncelikle engelli hayvanların sahiplendirilmesini istediklerini söyleyen Eker, “Bazı canlılar doğuştan bedensel engellidir, bazılarıysa başlarına gelen kazalar ya da yaşlılık nedeniyle bu duruma gelirler. Kendilerine bir şans verildiği takdirde, anlayışlı bir sahibin de yardımıyla engelli can dostlarımız da tıpkı diğer can dostlarımız gibi mutlu bir yaşam sürebilirler. Eğer evinizde ve kalbinizde yeterince alan varsa engelli bir can dostumuzu sahiplenerek kendinizi iki kat mutlulukla ödüllendirilmiş olacaksınız” dedi.

Eker, hassas ve duyarlı davranışından dolayı Mümin Saitoğlu’na da teşekkür etti.

Kedi-Mümin Saitoğlu

 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin