ENGELLİLERE MÜJDELİ HABER !

ENGELLİ MEMUR ATAMALARI

Geçici Hükümetin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, Devlet Personel Başkanlığı tarafından 16 Aralık’ta engelli memur ataması yapacağını belirterek, atama yapılacak kadrolar için kamu kurum ve kuruluşlarından talep toplandığını bildirdi.
Bakan Ahmet Erdem,engellilere ilişkin yaptığı açıklamada, engellilerin, toplumun dezavantajlı gruplarının başında geldiğini belirterek, bu kişilerin kamuda istihdam edilmesinin öncelikleri arsında olduğunu söyledi.

ENGELLİ VATANDAŞIN İSTİHDAM ORANI GELİŞMİŞLİĞİ BELİRLER

Bir ülkenin gelişmişliğinin ve sosyal devlet oluşunun referans noktalarından birinin de engellilerin istihdam oranı olduğuna dikkati çeken Erdem, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar toplam 40 bini aşkın engelli vatandaşımız kamuda istihdam edildi. Bu istihdamın yaklaşık 35 bini son 13 yılda gerçekleşti. Bu yıl içinde 4 bin 500 engelli kardeşimizin memurluğa atamasını yaptık. 16 Aralık’ta bu yılın son engelli memur atamasını yapacağız. Bunun için kamu kurum ve kuruluşlarından talep toplamaya başladık. Yeni dönemdeki atamalarla bu sayıyı daha da artıracağız.”

Lütfen Paylaşın ve Beğenin