Erdem’den Pankobirlik’e “Çiftçi Borcu Ertelensin”

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erdem’den Pankobirlik’e çağrı

 Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, tarım kredi kooperatiflerinin başbakanın talimatıyla çiftçilerin borçlarını 1 yıl ertelediğini söyleyerek, Pankobirlik’ten de aynı şekilde borçları ertelemesini beklediklerini belirtti.

 Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Karacabey’de çiftçilerin 700 milyon TL civarında borçlarının olduğuna dikkat çekerek, “Başbakanımızın talimatıyla tarım kredi kooperatifleri çiftçilerin borçlarını 1 yıl erteledi. Bu da bizi çok memnun etti. Çiftçi kuruluşu olan Pankobirlik’in de aynı şekilde çiftçilerimizin borçlarını ertelemesini bekliyoruz. Pankobirlik bir kereye mahsus elini taşın altına koymalı. Pankobirlik’in bu zor süreçte yapacağı erteleme çiftçileri rahatlatacaktır” dedi.

Fabrikalar üretimi arttırmalı

Erhan Erdem, fabrikaların domatesi briks, fire ve yıkama gibi işlemlere sokarak çiftçinin üzerinden para kazanmayı düşüneceğine, üretimlerini artırarak kazanmayı düşünmelerini gerektiğini söyledi. Oda Başkanı Erhan Erdem, bu şekilde hem çiftçinin, hem de sanayicinin yüzünün güleceğini ifade etti.

 

 

 

KAYNAK: BURSADA BUGÜN
Lütfen Paylaşın ve Beğenin