Ermaksan’dan Karacabey’e Eğitim Desteği

Ülkemizin ve Bursa’nın en köklü sanayi firmalarından biri olan ve ileri teknolojiye dayalı üretim yapan Ermaksan’ın Genel Müdürü Ahmet Özkayan, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret ederek, sanayi sektöründeki nitelikli ara eleman ihtiyacının giderilmesine yönelik ilçedeki eğitim kurumlarına, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.


 Lazer teknolojisi ile üretim yaparak, savunma sanayine de özel üretimler gerçekleştiren ve Türkiye’nin ilk milli lazer çipi ile lazer ışın kaynağını da (Rezonatör) ülkemize kazandıran Ermaksan’ın Genel Müdürü Ahmet Özkayan, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret etti.

Aynı zamanda Türkiye Makine İmalatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı da olan Özkayan, ilçede başta eğitim kurumlarına gerçekleştirilecek destekler olmak üzere; diğer işbirlikleri konusunda da Başkan Özkan’la önemli görüşmelerde bulundu.

Özkayan’dan Eğitim Kurumlarına Destek Müjdesi

Gerçekleştirilen ziyarette, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de hazır bulunurken, Belediye Başkanlık makamında yapılan değerlendirmelerin ardından, Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulunan Ahmet Özkayan, okulun eğitim materyallerinin kısa sürede giderilmesi konusunda, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Ali Özkan: “Yatırımcı ve Sanayiciye Desteğimiz Sürecek”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da Ermaksan’ın ülkemizin gururu ve en gözde firmalarından biri olduğunu dile getirdi.

Ahmet Özkayan’a, sanayideki ara eleman ihtiyacının giderilmesi amacı ile eğitim kurumlarına verdikleri güçlü destek sözü için de teşekkürlerini sunan Özkan, ilçenin tüm yönleri ile gelişmesi adına, yatırımcı ve sanayiciyi ilçeyle buluşturma girişimlerinde kararlılık vurgusunda bulundu.

İlçenin İhtiyaçları İçin Tüm Kurumlarla İstişare Halindeyiz

Son dönemde Karacabey tarımının en önemli sorunlarından olan, Susurluk Şeker Fabrikası’nın açılması konusunda başlattıkları girişimlerin mutlu sonla noktalandığının altını çizen Başkan Özkan, bu konuda elde edilen başarının, pancarın alternatif ürün olması sebebiyle de bölge çiftçisinin elini güçlendirdiğini söyledi.

Belediyemiz Öncülük Görevini Kararlılıkla Sürdürecek

Tüm resmi kurum ve kuruluşlar ile ilçeyi ilgilendiren her konuda sürekli istişare halinde olduklarının da altını çizen Başkan Ali Özkan, ilçenin gelişip kalkınması adına üstlendikleri öncülük görevini kararlılıkla sürdüreceklerini sözlerine eklerken, Gölecik Barajı ile 170 milyon tutarındaki kanalizasyon çalışmalarının da bu görevlerinin en güzel kanıtı olduğunu ifade etti.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin