ESENTEPE VE TOKİ YOLCULARININ DURAK ÇİLESİ

 BÖLÜM 1/ PARKELER GÖÇTÜ !

Karacabey Belediyesi, Cumhuriyet Alanı ile eski PTT arasında kalan parke döşeli Bursa Caddesi’nin geliş yönünde sol tarafın birbirinden ayrılmış ve göçmüş durumdaki parkelerini sökerek yenilerini döşemeye başladı. Heykele geliş ile gidişe göre sağ taraflarda tek sıra halinde devamlı taşıtlar park halinde bulunduğundan, trafik zorunlu olarak soldan orta refüje yakın seyrediyor. Dur durak bilmeyen araç akışına ağır tonajlı olanların da eklenmesi doğal olarak parkeleri yerinden oynatıyor ve yolu göçertiyor.catsVFF Deforme olan parkeler ise aynı yere yeniden döşenemiyor ve yeni yeni parkelerin kullanılması gerekiyor. Bu yüzden belediyeye yeni masraf kapısı açılıyor. Belediyeyi, sık sık yerinden oynayan parkeleri sökmenin getirdiği masraftan kurtarmanın bir yolu yöntemi bulunamaz mı acaba?

 Buraya kadar haberimizin birinci bölümünü sunduk. 


BÖLÜM 2/

ESENTEPE VE TOKİ KONUTLARINA GİDECEK MİNİBÜSLERİ ARAYAN VATANDAŞLAR PERİŞAN OLDU !

Tüm Karacabey halkının bildiği gibi; Eyüp Kırtasiye önünde Esentepe ve Toki Konutlarına giden minibüsler için durak var. Adı geçen mahallelere gitmek isteyenler, burada toplanıyor ve minibüsün gelmesini bekliyor. Yol tamiratı çalışmaları da tam bu noktada başlatılmış. Zabıta önce araçlara Faik Isparta’nın işyeri yanından sağa dönüş şeklinde yol verirken,  daha sonra bu mesafenin yeterli olmadığını görerek, sağa dönüşü eski PTT binasının köşesinden başlattı. Yani o noktadan itibaren Bursa Caddesi yönünden heykele gelişi engelledi. Peki ama Esentepe ve Toki Konutlarına gidecek minibüslerin durağı Eyüp Kırtasiye önünde ! O noktaya ise araç girişi yasak! Yol çalışmalarını denetleyen zabıta elemanları minibüslerle nedense ilgilenmiyor. Özellikle hanımefendi vatandaşlarımız, minibüs beklerken ve “Acaba nereden kalkıyor?” diye araştırırken perişan oldular.

kkk                           Su kesintisi haberimizde de vurgulamıştık. Belediyenin hoparlör denilen ve  hani “Bilmem kaç plakalı araç sahibi! Aracını bulunduğu yerden kaldır”  diye sık sık kullanarak başımızı şişirdiği bir alet var ya, onu açar “Yol çalışmaları nedeniyle Esentepe ve Toki Konutlarına giden minibüsler çalışma bitene kadar eski PTT önünden kalkacaklardır” şeklinde duyuru yapsanız olmaz mı?Bizim gibi belediye yetkililerinin de, yaşlı başlı hanımefendilerin, çoluklu çocuklu bayanların ellerinde çantaları; bir sağa, bir sola koşturup minibüs aradıklarına tanık olmalarını çok isterdik.

Kim bilir, belki ancak o zaman bize hak verirlerdi.

k

Lütfen Paylaşın ve Beğenin