Esgin’den Karacabey’de miting gibi seçim ofisi açılışı

Ak Parti Bursa Milletvekili adayı Dr. Mustafa Esgin, Karacabey’de gerçekleşen seçim ofisi açılışı coşkulu bir katılımla nokta mitingine dönüştü.

Yaklaşan genel seçimler öncesinde çalışmalarını sürdüren Ak Parti Bursa Milletvekili adayı Dr. Mustafa Esgin, baba ocağı Karacabey’de seçim ofisini açtı. Seçmenleriyle daha yakın iletişim kurabilmek adına gerçekleştirdiği seçim ofisi açılış mitinginde halka seslenen Dr. Mustafa Esgin, “Bugün burada bana güç verdiniz. 1 Kasım’da tek çıkış var. O da yeniden milletin tek başına iktidarıdır” dedi.

Karacabey’de gerçekleşen seçim ofisi açılışında halkın yoğun katılımın yanı sıra Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Ak Parti Karacabey İlçe Başkanı Murat Erol, muhtarlar ve sivil toplum kuruşlarının temsilcileri hazır bulundu. Protokol konuşmalarında konuşan Karacabey Belediye Başkanı Karacabey’e yapılan yatırımları aktardı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık da Büyükşehir’in Karacabey’e yaptığı alt yapı yatırımlarıyla ilçenin önümüzdeki 50 yıl sorun yaşamayacağını ifade etti.

KARACABEY’DE COŞKULU AÇILIŞ

Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, Karacabey seçim ofisi mitinginde yaptığı konuşmada yaklaşan seçimlerin Türkiye’nin geleceği için büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Matlı, “Türkiye’nin üzerinde dolaşan karanlık şer odaklarının ortadan kaldırılması için 1 Kasım seçimleri büyük önem taşıyor” dedi. Matlı, Karacabeyli olan Dr. Mustafa Esgin’in kendisinden sonra ilçeye hizmet edecek nitelikte değerli bir dava insanı olduğuna dikkat çekerek hemşerilerinden oy istedi.

Karacabey’deki seçim ofisi açılışında coşkulu bir kalabalığa seslenen Ak Parti Bursa Milletvekili adayı Dr. Mustafa Esgin, terör eylemi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında terörü kınadı. Esgin, “Türkiye’nin huzuruna, birlik ve beraberliğine kasteden bu hain saldırıyı tel’in ediyorum. Türkiye’de kaos yaratmak isteyen alçakların amaçları, milletin ferasetiyle akim kalacaktır” dedi.

 “GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ”

Dr. Esgin, Ak Parti seçim beyannamesinde her kesime yönelik önemli müjdeler içerdiğine dikkat çektiği konuşmasında şunları söyledi:

“Asgari ücreti bin 300 TL’ye, emekli aylıklarına da seyyanen yıllık bin 200 TL zam yapıyoruz. Esnafımızı 30 bin TL faizsiz kredi desteğiyle güçlendirilecek, çiftçimizin yem ve gübre masraflarında KDV’yi sıfırlayacağız. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin seçme yaşını bizim iktidarımızla 18’e indirdik. Şimdi de gençlerimizin seçilme yaşını 18’e indirerek ülkemizin yönetiminde etkili olmalarını istiyoruz. Çünkü gençler sizler Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasınız. İlk defa işe giren gençlerimizin 1 yıllık maaşlarını devletimiz karşılayacak. Aynı zamanda girişimci gençlerimize 50 bin TL hibe, 100 bin TL de faizsiz kredi desteği veriyoruz.

TEK ÇIKIŞ MİLLETİN İKTİDARI

“ Daha yapacak çok işimiz var. Bizim 2023 hedeflerimiz var. İşsizliği nasıl yüzde 13’lerden yüzde 9’lara düşürdük. Milletimizin desteğiyle yüzde 5’lerin altına da biz düşüreceğiz. Dünyanın 10’ncu büyük ekonomisi olma yolunda hızla ilerliyoruz. Karacabey bizim için tarımın başkenti. Tarım ekonomisinin şehri. İlk 500 içerisinde 11 Karacabeyli şirketimiz var. Türkiye’nin 2023 hedeflerine en büyük katkıyı yine Karacabey yapacak. Bunlar 20 yıldır iktidarda olmayanların veya hiç iktidar olamayanların vaatleri değil, 13 yıldır bu ülkeyi yöneten kadroların vaatleridir. Bugün burada bana güç verdiniz. 1 Kasım’da tek çıkış var. O da yeniden milletin tek başına iktidarıdır.”foto2

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin