ESKİ HASTANEDE YAĞMA DEVAM EDİYOR… !

ÇAL ÇAL BİTİREMEDİLER !


ESKİ HASTANENİN EŞYALARI YAĞMA HASAN’IN BÖREĞİ ….

“Bilindiği gibi; Karacabey Devlet eski Hastanesi A – B  blokları, 6 ay kadar  önce tüm demirbaşları ve personeli ile birlikte yeni hastaneye taşındılar.

3                     Ancak, A Blok arka bahçesinde, sapasağlam karyolalar, sandalyeler, koltuklar, belediyenin armağanı çöp kovaları hurdaya atılır gibi bırakıldılar. İçlerinde hiç onarım gerektirmeyip hemen kullanıma hazır olanlar bulunduğu gibi, çok küçük ve masrafsız bir onarımla kullanıma hazır eşyalar da var. Dün takipçilerimizden gelen ihbar üzerine yağmurlu bir havada ziyaret ettiğimiz bahçedeki eşyaların adeta çürümeye terk edildiğini görmek içimizi  burktu. 4                           Bu eşyalar, hepimizin ödediği vergilerle alınıyor. Pek çoğu ve  daha da sağlamları  ise terk edildikleri 6 ay içerisinde bazı kişiler tarafından  adeta yağmalanmış. Çünkü sözünü ettiğimiz yerin ne kapısı var  ne kilidi ne de bekçisi…İsteyen gece ya da gündüz fark etmez, elini kolunu sallaya sallaya girip çıkabilir. Hiç kimsenin de “Sen burada ne arıyorsun” diye sorduğu yok! Görgü tanıklarının bildirdiklerine göre, özellikle geceleri bir takım karanlık kişiler değişik amaçlar için de geliyormuş.

Çoğu sapasağlam, ama yetkililer “kullanılacak gibi değil” deseler bile hurdaya verilmiş olsa getireceği bedel hastanenin birkaç günlük kâğıt giderini karşılamaz mı?  Hastane Müdürü  bir ilgileniverse fena olmaz sanırız….” DEMİŞTİK TAA 25 EKİM’DE.

O GÜNDEN BERİ İLGİLENEN OLMADI VE TALAN DEVAM EDİYOR…!!!

Biz yetkilileri uyardığımızı ve kesin önlem alacaklarını düşüneduralım. Yağmaya sadece hastanenin bahçesi değil, iç mekanı da dahil edilmiş. Pencere camlarını kırarak içeriye giren kişi ya da kişiler, yeni hastaneye yeni yeni malzemeler alındığı için çoğu eski hastanede bırakılan değerli eşyaları da yağmalamışlar.

SIRA BAKIR ELEKTRİK KABLOLARINDA

217-300x169Bugün ise duyarlı bir vatandaş, hastanenin iç mekanından söktükleri elektrik kablolarını bir poşete koyarak götürmekte olan 3 kafadarı polise ihbar etti. Yaşları 14 – 15 dolayında olan 3 soyguncu kabloları bırakarak kaçmayı başardı.

Talan edilen hastaneden geriye pek bir eşya kalmadığını zannediyoruz ama, yine de yetkililere duyuralım istedik. Bu arada B blok şehir dışında olduğundan ne durumdadır bilemiyoruz. Oradaki durumu da öğrenir isek sizlerle  paylaşırız.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin