ESKİ HASTANEDE YAĞMA… !

ESKİ HASTANENİN EŞYALARI YAĞMA HASAN’IN BÖREĞİ ….

Bilindiği gibi; Karacabey Devlet eski Hastanesi A – B  blokları, 6 ay kadar  önce tüm demirbaşları ve personeli ile birlikte yeni hastaneye taşındılar.

3                     Ancak, A Blok arka bahçesinde, sapasağlam karyolalar, sandalyeler, koltuklar, belediyenin armağanı çöp kovaları hurdaya atılır gibi bırakıldılar. İçlerinde hiç onarım gerektirmeyip hemen kullanıma hazır olanlar bulunduğu gibi, çok küçük ve masrafsız bir onarımla kullanıma hazır eşyalar da var. Dün takipçilerimizden gelen ihbar üzerine yağmurlu bir havada ziyaret ettiğimiz bahçedeki eşyaların adeta çürümeye terk edildiğini görmek içimizi  burktu. 4Bu eşyalar, hepimizin ödediği vergilerle alınıyor. Pek çoğu ve  daha da sağlamları  ise terk edildikleri 6 ay içerisinde bazı kişiler tarafından  adeta yağmalanmış. Çünkü sözünü ettiğimiz yerin ne kapısı var  ne kilidi…İsteyen gece ya da gündüz fark etmez, elini kolunu sallaya sallaya girip çıkabilir. Hiç kimsenin de “Sen burada ne arıyorsun” diye sorduğu yok! Görgü tanıklarının bildirdiklerine göre, özellikle geceleri bir takım karanlık kişiler değişik amaçlar için de geliyormuş.

Çoğu sapasağlam, ama yetkililer “kullanılacak gibi değil” deseler bile hurdaya verilmiş olsa getireceği bedel hastanenin birkaç günlük kâğıt giderini karşılamaz mı?  Hastane Müdürü  bir ilgileniverse fena olmaz sanırız….2

Lütfen Paylaşın ve Beğenin