EYLÜL

YİNE EYLÜL,YİNE HAZAN,YİNE SONBAHAR!

Eylül, hüzün ayıdır. Bir adı da “Hazan” olan Eylül, ayrılıkların yaşandığı; acımasız ve sert rüzgârların dalların aylardır konuk ettiği yemyeşil yaprakları soldurup, yok oluşa sürüklediği dönemdir. Göçmen kuşların, son danslarını sergiledikten sonra, uzak diyarlara kanat çırptığı zaman dilimidir Eylül.

Ben, vedasız ve ebedî ayrılıklarda en yakınlarımı içim parçalanarak bir Eylül ortasında sonsuzluğa uğurladım. Aylardır maviliğinin altında gezindiğimiz, akşamları Samanyolu’nu seyredip, kayan yıldızlarını izlediğimiz gökyüzü, eylül gelince bulutlanır. Yaz arkadaşlıkları, dostlar, bir ad ve telefon numarası, ya da birkaç fotoğraf olarak kaydedilir, elimizden düşmeyen teknolojik ürünlere.

11709558_10205876755930550_907110235729477896_n

Gelecek yaza kadar kaç kez görüşülecek, ya da yaz gelecek ama O’nun gelip gelmeyeceği veya bir başka deyişle, kendi mevcudiyetimiz meçhulken…

Eylül, adım adım kışa yaklaştırır zamanı. Ayvanın sarı, narın kırmızı oluşu şairin dediği gibi hep Eylül’dedir.Bağda üzüm, okulda öğrencileri sınıfa çağıran zil sesi ve  zamanda Sonbahar’dır Eylül.

Tek avuntumuz; geçmekte olan her günün, bizi yeni bir İlkbahara taşıyacağını bilmemizdir.
Diliyorum ki; hiçbirinizin gönlündeki bahar solmasın. Yaşamınız, kaç yaşında olursanız olun, hazana ermeden, bitimsiz bir bahar tadı ve güzelliğinde geçsin.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin