“FACEBOOK GÜZELİ KARACABEY!”

GENÇ SİYASETÇİ AÇTI AĞZINI,YUMDU GÖZÜNÜ…


VE BAKINIZ NELER SÖYLEDİ :

Karacabeyli genç siyasetçi Sinan Çiftçi, Belediye Başkanı Ali Özkan’ı eleştirdi. Ali Özkan’ın her fırsatta ‘Güzellikler Şehri Karacabey’ diyerek mangalda kül bırakmadığını söyleyen Çiftçi, ancak halkın büyük tepkisine rağmen Karacabey’in incisi Yeniköy Sahili’ni otopark yaparak katletmekte ısrarcı olduğunu söyledi. Çiftçi, Özkan’ın kendisine muhalif herkese kin beslediğini ve Karacabey’deki taraftar gruplarını bile ayrıştırdığını iddia etti.

Sinan Çiftçi, eleştirilerinde şu ifadelere yer verdi: “Sayın Başkan, ‘Güzellikler Şehri Karacabey’ diyorsunuz. Karacabey’in güzellikler şehri olmasından herkes memnuniyet duyar. Fakat ortada güzel olan bir Karacabey yok. Her fırsatta ‘Güzellikler Şehri Karacabey’ diyerek mangalda kül bırakmıyorsunuz. Güzel olan tek şey, Karacabey’in giriş ve çıkışlarında bulunan billboardlarda yayınladığınız reklamlar. Karacabey’i reklam ve billboard güzeli yaptınız. Güzellikler Şehri Karacabey diyerek yaptığınız ilk iş, Ergün Koç döneminden kalan çiçekleri sökmek oldu. ‘Üçlü olsun Karacabey güçlü olsun’ diyerek vatandaştan oy istediniz. Artık Karacabey’in milletvekili de yok. Bursa Büyükşehir Belediyesi Karacabey’e hizmet yağdıracaktı. Longoz Ormanları, Türkiye’nin gözbebeği olacaktı. ‘3T’ dediniz, köyleri çöplüğe çevirdiniz. Yeniköy’ü turizm cenneti yapmak yerine sivrisinek çöplüğüne çevirdiniz. Yeniköy’deki sivrisinek sıkıntısı yüzünden insanlar camlarını bile açamaz noktaya geldi. Seçildiğiniz günden beri Longoz Ormanları’ndan bahsediyorsunuz. Bir tane çalışmanız yok. Hatta o bölgeyi gösteren bir levhanız bile söz konusu değil. Yaptığınız tek şey Longoz Ormanları’na gidip hatıra fotoğrafı çektirip geri dönmek.

Güzellikler Şcats-cropehri Karacabey diyerek çıktığınız yolda, paylaşımlarınızla Karacabey’i Facebook güzeli yaptınız. Büyükşehir Belediyesi, Yeniköy’e çok ciddi yatırımlar ve sosyal tesisler yapacaktı. Yeniköy, Türkiye’nin göz bebeği olacaktı. Ne oldu sayın başkan? Karacabey’i görmeyen ve sizi Facebook’tan takip eden birisi de hak bayram sanacak. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Yeniköy’de kullanılmayan futbol sahası, okul bahçesi, orman kampı alanı ve lunapark gibi boş yerler var. Trafiği rahatlatmak için deniz kenarına sıfır otopark yapılmaz. Plajı temizlemek, genişletmek, canlandırmak yerine yok ediyorsunuz. Bu otoparktan sonra eminim Yeniköy’e turist akını olur! Turistler yeni otoparkımızı görmeye gelir. Ha bir de Kurşunlu’daki haremlik selamlık Cennet Koyu’nu da unutmayalım, erkeklerin giremediği. İşte Ali Özkan’ın Güzellikler Şehri Karacabey’i bu.

Türkiye’nin en uzun, en geniş sahil şeritlerinden birisi Yeniköy’de, neymiş efendim, otopark yapılan alan zaten sahil değilmiş, ot ve diken içindeymiş. Temizleyin o zaman, onu da mı ben söyleyeceğim? Sizin amacınız Yeniköy’ü turizm cenneti yapmak değil. Yeniköy’e nasıl zarar verebilirim, doğayı nasıl katlederim, acaba bu işten kime nasıl bir rant sağlarım düşüncesindesiniz! Pek fazla da şaşırmamak lazım.

AKP’li Belediyelerin % 80′i doğaya ve yeşile karşı. Betona ve ranta ise aşık. Deniz kenarındaki sahile dolgu malzemesi dökmek, sahilin kumuna zarar verip yok etmek ve kumsalı küçülterek otopark yapmak, 3621 sayılı Kıyı Kenar Kanunu’na da aykırı. Sayın Başkan bırakın bu inadı, gelin bu işten vazgeçin yoksa ileride çok pişman olursunuz. Sonra parti büyükleriniz gibi ‘Aldatıldık, kandırıldık’ der durursunuz.

Yeniköy’deki bu katliamı eleştirenlere ‘Evinin önü olmasa gıkı bile çıkmaz’ diyorsunuz. Benim evimin önü değil hatta ben Yeniköy’e de çok nadir giden biriyim. Bakalım bana ne çamur atacaksınız?Merak ediyorum. Çünkü çamur atmak, tahrik etmek ve insanları aşağılamak sizin işiniz. Bu katliama sessiz kalınamaz. Korkmayın, yılmayın, sinmeyin!

Son olarak, bu katliamı destekleyen ve Belediye Meclisi’nde ‘Evet’ oyu veren CHP’li Meclis Üyeleri Ümit Vural ve Kemal Koşaner’e de önerim, MHP’nin yaptığı muhalefetin tırnağını yapmış olsaydınız bu iş bu hale gelmezdi. Hüsnü Doğruoğlu’nu hiç mi örnek almıyorsunuz? Helal olsun!”

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin