Fenerbahçe’den TFF’YE eleştiri

Fenerbahçe Kulübü, başkan Aziz Yıldırım ve asbaşkan Şekip Mosturoğlu’nun PFDK’ye sevkedilmelerinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) aleyhine zehir zemberek bir bildiri yayınladı. Bildiride, şok bir iddiada bulunan sarı lacivertliler, TFF’nin A Milli Takım futbolcularına maç başına tam 200’er bin Euro (670 bin TL) galibiyet primi vaadettiğini öne sürüp, “Bu paranın hesabını sizden soracağız” dediler.

İşte Fenerbahçe‘nin resmi sitesinden yaptığı o açıklama;

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan 2 Ekim 2015 tarihinde, saat 18.30’da alınan faks ile Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yöneticimiz Sayın Şekip Mosturoğlu’nun PFDK’ya sevk edildikleri kulübümüze bildirilerek, kendilerinden 48 saat içinde savunmalarını yazılı olarak PFDK’ya vermeleri istenmiştir.

TFF’nin geçtiğimiz iki haftalık süreçte yaşananları yeterince anlayıp kavrayamadığı görülmektedir. TFF’ye, TFF yargı kurullarının, kulüpten kulübe, kişiden kişiye değişen kararlar aldığı, bu tip kararların TFF bağlıları olan hakemler tarafından özel olarak “manalandırıldığını”, bunun sonucunda da müsabaka sonucuna tesir eden hakem hatalarına tesadüf edildiğini önce yazılı, sonra basın toplantısı yapmak suretiyle bildirmiştik.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin