GAZETECİ DOSTU KAYBETTİK

Bandırmalı gazeteci Atılganer yaşamını yitirdi

 Bandırma’da, geçen hafta solunum yetmezliği nedeniyle Devlet Hastanesi’ne kaldırılan gazeteci, 82 yaşındaki Hasan Basri Atılganer dün gece yaşamını yitirdi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve sürekli basın kartı sahibi Hasan Basri Atılganer, Bandırma Gürses ve Gerçek gazetelerinde muhabir ve istihbarat şefi olarak görev yaptı. Son olarak Banses Gazetesi’nde görev yapan Atılganer, uzun yıllar Cumhuriyet ve Günaydın gazetelerinin Bandırma muhabirliğini yaptı. Bursada bugün’ün bildirdiğine göre,  Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucularından olan 3 çocuk babası Atılganer için Haydar Çavuş Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene ailesi, Bandırma Belediye Başkanı CHP’li Dursun Mirza, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve meslektaşları katıldı. Atılganer’in cenazesi daha sonra Bandırma Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KARACABEY YENİ HABER olarak, değerli arkadaşımız, duayen gazeteci Hasan Basri Atılganer’e Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve basın camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin