“Girişimcilik Belgeleri” törenle teslim edildi

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odasi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonucu sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere “Girişimcilik Belgeleri” törenle teslim edildi.

Karacabey TSO ve KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle 30 kursiyer ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” almıştı. Toplam 70 saat süren ve girişimcilik, işbirliği geliştirme, pazar araştırmaları, üretim, yönetim planı, finansman planı gibi konuları kapsayan eğitimleri tamamlayan kursiyerlere sertifikaları Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu ve Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü tarafından verildi.

Sertifika törenine Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu ve Karacabey TSO Başkanı Naci Güncü’nün yanı sıra KTSO Meclis Üyeleri Uğur Koçak, Atalay Çetin, İlhan Elbir, Serhat Erdem ve Bülent Şen ile eğitmen Türker Duran katıldı.

GÜNCÜ: “GİRİŞİMCİLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

12994469_1086785634677238_912440108652419571_nSertifika töreninde konuşan KTSO Başkanı Güncü, “Oda olarak bugüne kadar 6 tane Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenledik. Bu eğitimlere katılan 155 kursiyer girişimcilik sertifikalarını aldı. Eğitimleri tamamlayıp işletmesini açan, ilçemizde ekonomi ve istihdama katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitmen Türker Duran da Karacabey TSO ile 3. Kez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi gerçekleştirdiğini söyleyerek, “ Türkiye genelinde girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp iş yeri açanların sayısının %5 civarında olduğunu ancak Bursa’da bu oranın %10 olduğunu belirterek, bu %10’un ise %95’ inin Girişimcilik Desteğinden faydalandığını ifade etti. Sertifikalarını alan Girişimcilere işletmelerini bir an önce açmalarını tavsiye etti.

Sertifikalarını alan girişimciler iş fikirlerini beyan ettikten sonra, Karacabey TSO’ya girişimcilik eğitimlerine verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini sundular.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin