GÖLECİK BARAJI REFERANDUM YATIRIMI MI?

HER ETKİNLİĞİNİN  FOTOĞRAFINI SOSYAL MEDYADA ÇARŞAF ÇARŞAF  PAYLAŞAN MOBİL BAŞKAN ALİ ÖZKAN’IN “GÖLECİK BARAJI’NA İLK KAZMA VURULDU” BAŞLIKLI  BASIN BİLDİRİSİNE İLİŞKİN TEK BİR FOTOĞRAF PAYLAŞMAMASI ÇEŞİTLİ SPEKÜLASYONLARA YOLAÇIYOR! 


Yaklaşık iki yıl önce,”Mobil Başkan olarak” Halil İbrahim Sofrası isimli vatandaş buluşmalarını başlatan Ali Özkan, buluşmalarını  tüm eleştirilere karşın ısrarla sürdürürken, etkinliklerin en son ayağını yarın sabah  kırsalda yer alan ÇARIK Mahallesi’nde gerçekleştirecek. Mobil Başkan Özkan’ın bir süre önce ŞAHİN Mahallesi’nde vatandaş buluşmalarındaki şu sözlerini irdelemek istiyoruz.

Mobil Başkan Diyor ki;


“GÖLECİK BARAJI’NA İLK KAZMA VURULDU”

Geçtiğimiz aylarda Bursa’da gerçekleştirilen bir toplantıda, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na Gölecik Barajı’nın aciliyet arz ettiğini ilettik. Bakan Eroğlu,  anında verdiği  talimatla  konunun çözüme kavuşturulmasını sağladı ve Gölecik Barajı’na ilk kazma vuruldu.

Konu ile ilgili olarak yan sütunlarda yayımladığımız ve belediye başkanlık makamında çekilen fotoğrafı paylaşan Özkan daha sonra şöyle dedi:

İlçenin 50 yıllık rüyası olan ve ilçe çeşmelerinden son derece kaliteli kaynak suyunun akmasını sağlayacak olan Gölecik Barajı’nda, güçlü bir firmaya iş tesliminin yapılarak geçtiğimiz hafta inşaat çalışmalarına başlanması bizi çok mutlu etti.

GÖLECİK BARAJI’NA VURULAN İLK KAZMANIN FOTOĞRAFLARINI BEKLİYORUZ!

Karacabey halkının 50 yıllık düşü olan Gölecik Barajı’na ilk kazmanın vurulduğu haberinin en yetkili ağızlardan duyurulmasını tüm halkımızın memnunlukla karşıladığını hiç kimse  yadsıyamaz. 

Her şey iyi güzel de Karacabeyliler 50 yıldır yine en yetkili ağızlar tarafından (zamanın moda deyimi ile) KANDIRILDI.

Maşallah, Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, her eylemini fotoğraflarla sosyal medyada çarşaf çarçaf paylaşmaktan büyük zevk alıyor. Hatta kamuoyunu yakından ilgilendirmediği halde, özel dostlarının kendisine yaptığı ziyaretleri ve kendisinin gerçekleştirdiği ahbap-çavuş ilişkilerini bile “Ali geldi,Veli gitti” diyerek fotoğraflayıp paylaşıyor. Ama  “Karacabeylilerin 50 yıllık Rüyası Gerçek Oluyor” dediği ve herkesin çok önemsediği “Gölecik Barajı’na İlk Kazma Vuruldu”  haberinin fotoğraflarını nedense paylaşmıyor.

Acaba neden?

Karacabey YENİ HABER kısa bir süre önce, “Bu Masalı Biliyoruz! Bıktık! Artık Anlatmayın!” başlıklı ve Gürel ERGEN imzalı köşe yazısında Gölecik Barajı ile ilgili  yıllardır bakan,milletvekili,belediye başkanı,kaymakam ve iktidar partisi ilçe başkanlarının basına  “BAŞLIYOR, BAŞLADI”  başlıklı verdikleri demeçleri kronolojik olarak yayımlamıştı.

Ve şimdi tekrar soruyoruz: YOKSA BU BİR REFERANDUM YATIRIMI MI?

Yılan hikâyesi deyiniz, LA FONTAİNE masalı deyiniz.

50 yıldır gerçekleşmeyen Karacabey Gölecik Barajı yapımına yeni bir sayfayı da Mobil Başkan Ali Özkan ekleyecek gibi görünüyor.

Umarız yanılırız! 

 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin